Prawo jazdy

27 listopada 2016 r.

Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad tym, aby w przyszłym roku zmotoryzowani obywatele mogli korzystać z mobilnego prawa jazdy

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny w telefonie komórkowym? To możliwe już w przyszłym roku27 listopada 2016 r.

Kluczyki i telefon komórkowy. Już niedługo tylko to będzie potrzebne kierowcy, który udaje się w podróż, nie trzeba będzie posiadać przy sobie żadnych dokumentów. Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad tym, aby w przyszłym roku zmotoryzowani obywatele mogli korzystać z mobilnego prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego.

4 listopada 2016 r.

Do konsultacji międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która zaostrza kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń.

Dodatki w DGP: Zmiany w kodeksie drogowym, testy na prawo jazdy. Oto porady ważne dla kierowców 4 listopada 2016 r.

Zmotoryzowani Polacy nie mają łatwego życia. Liczba ostatnich zmian w przepisach mających bezpośredni wpływ na kierowców jest trudna do ogarnięcia. Czy dostaniemy prawo jazdy po unieważnionym egzaminie? W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym wiele mówi się o konieczności wymiany letnich opon. Czy jest to prawny obowiązek, za którego niespełnienie policjant może wystawić mandat? Dziennik Gazeta Prawna udostępnił poradniki dla obecnych i przyszłych kierowców. Płyta i książki dostępne w punktach sprzedaży i w prenumeracie Premium.

28 października 2016 r.

Z rocznym opóźnieniem mają wejść z życie przepisy regulujące zasady otrzymania zezwolenia na kierowanie pojazdami osobowymi.

Dwuletni okres próbny dla młodych kierowców: Pojadą wolniej, będą musieli się dodatkowo szkolić28 października 2016 r.

Dwuletni okres próbny, jazda z odpowiednio mniejszą prędkością niż dozwolona, kursy doszkalające po kilku miesiącach od otrzymania dokumentu uprawniającego do kierowaniem pojazdami. To tylko niektóre zmiany, jakie mogą czekać młodych kierowców od początku przyszłego roku - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

12 października 2016 r.

Niekonstytucyjność przepisów nakazujących natychmiastowe zatrzymanie dokumentu na trzy miesiące TK orzekł tylko w zakresie, w jakim nie przewidują one możliwości odstąpienia od karania, gdy do wykroczenia doszło w stanie wyższej konieczności

TK: Można zatrzymywać prawo jazdy za przekroczenie prędkości12 października 2016 r.

Jednoczesne nałożenie mandatu i zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym nie narusza zakazu podwójnego karania – orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny. W jego ocenie nie można mówić o złamaniu zasady ne bis in idem (wskazywał na to w swoim wniosku rzecznik praw obywatelskich), bowiem zatrzymanie dokumentu na trzy miesiące pełni przede wszystkim funkcję prewencyjną, a nie karną.

Polecane

Prawo na co dzień

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama