Prawo jazdy

16 kwietnia 2018 r.

Starosta nie będzie mógł zatrzymać dokumentu nie tylko osobie, która spieszy się do szpitala – czyli łamie przepisy dla ratowania życia

Starosta odda prawo jazdy nie tylko z powodu ratowania życia16 kwietnia 2018 r.

Sejm uchwalił wreszcie nowelizację ustawy o kierujących pojazdami i prawa o ruchu drogowym, która zmienia przepisy o administracyjnym zatrzymaniu prawa jazdy. Obowiązujące od maja 2015 r. regulacje nakazują zatrzymanie dokumentu na trzy miesiące za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości (o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym) oraz przewożenie zbyt dużej liczny pasażerów (powyżej 2 ponad limit w przypadku osobówek).

14 kwietnia 2018 r.

Pewien kierowca został uznany wyrokiem sądu rejonowego za winnego zarzutu kierowania motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Jechał pijany motorowerem, więc nie ma już szansy na wtórnik prawa jazdy kat. B14 kwietnia 2018 r.

W sytuacji, gdy kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem kategorii B – a zatem także AM, A1, A2 lub A - niedozwolone jest wydanie lub zwrot zatrzymanego prawa jazdy, a także przywrócenie uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Polecane

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane