statystyki

Kryszkiewicz: Tajemnicze doroczne zgromadzenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego [OPINIA]

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.12.2019, 07:25; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:25
Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.źródło: DGP

Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

O zgromadzeniu, które przecież w ustawie okraszone jest przymiotnikiem „publiczne”, próżno szukać informacji na stronie trybunału. Żadne słowo na ten temat nie pojawiło się także na witrynach innych organów państwowych, które co roku biorą udział w tym wydarzeniu. Milczały strony m.in. prezydenta, Sejmu i Senatu.

Obecna prezes TK Julia Przyłębska przyzwyczaiła nas już do tego, że mediów co do zasady nie lubi. Jedna z pierwszych jej decyzji dotyczyła przecież ograniczenia wstępu dziennikarzy do TK. I trzeba przyznać, że prezes jest niezwykle konsekwentna w swych postanowieniach. Już zeszłoroczne zgromadzenie odbyło się bez udziału mediów, co wywołało spore oburzenie. W tym roku prezes Przyłębska poszła jednak o krok dalej. O ile bowiem w 2018 r. można było za pośrednictwem strony TK obserwować w internecie przebieg tego niezwykle przecież istotnego wydarzenia, o tyle wczoraj taka transmisja się nie odbyła. Mało tego. W zamieszczonym na stronie TK kalendarzu zgromadzenie nie zostało nawet odnotowane. A przecież odznaczane są tam wszelkie przejawy działalności nie tylko samego trybunału, ale także jego prezesa. Dla przykładu – odnotowano, że 21 października br. Julia Przyłębska wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Stanisława Pomian-Srzednickiego w Brańszczyku.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • ABC(2019-12-18 09:05) Zgłoś naruszenie 51

    Może jednak Przyłębska zachowała resztki poczucia wstydu i dlatego wszystko tak po kryjomu...?

    Odpowiedz
  • Czerwono-liberalne harce(2019-12-18 07:51) Zgłoś naruszenie 56

    Bilderbergów chronicie od lat i ani słowa o nich . Wara od TK tabloidy , zajmijcie się zakłamywaniem rzeczywistości - to Pani wychodzi najlepiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane