statystyki

Kryszkiewicz: Tajemnicze doroczne zgromadzenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego [OPINIA]

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.12.2019, 07:25; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:25
Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.źródło: DGP

Bez kamer, bez szerokiej publiczności, chciałoby się wręcz rzec, że w pełnej konspiracji odbyło się wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

O zgromadzeniu, które przecież w ustawie okraszone jest przymiotnikiem „publiczne”, próżno szukać informacji na stronie trybunału. Żadne słowo na ten temat nie pojawiło się także na witrynach innych organów państwowych, które co roku biorą udział w tym wydarzeniu. Milczały strony m.in. prezydenta, Sejmu i Senatu.

Obecna prezes TK Julia Przyłębska przyzwyczaiła nas już do tego, że mediów co do zasady nie lubi. Jedna z pierwszych jej decyzji dotyczyła przecież ograniczenia wstępu dziennikarzy do TK. I trzeba przyznać, że prezes jest niezwykle konsekwentna w swych postanowieniach. Już zeszłoroczne zgromadzenie odbyło się bez udziału mediów, co wywołało spore oburzenie. W tym roku prezes Przyłębska poszła jednak o krok dalej. O ile bowiem w 2018 r. można było za pośrednictwem strony TK obserwować w internecie przebieg tego niezwykle przecież istotnego wydarzenia, o tyle wczoraj taka transmisja się nie odbyła. Mało tego. W zamieszczonym na stronie TK kalendarzu zgromadzenie nie zostało nawet odnotowane. A przecież odznaczane są tam wszelkie przejawy działalności nie tylko samego trybunału, ale także jego prezesa. Dla przykładu – odnotowano, że 21 października br. Julia Przyłębska wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Stanisława Pomian-Srzednickiego w Brańszczyku.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • ABC(2019-12-18 09:05) Zgłoś naruszenie 51

    Może jednak Przyłębska zachowała resztki poczucia wstydu i dlatego wszystko tak po kryjomu...?

    Odpowiedz
  • Czerwono-liberalne harce(2019-12-18 07:51) Zgłoś naruszenie 56

    Bilderbergów chronicie od lat i ani słowa o nich . Wara od TK tabloidy , zajmijcie się zakłamywaniem rzeczywistości - to Pani wychodzi najlepiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane