statystyki

Mgłosiek: Rozgrzeszenie według KRS [OPINIA]

autor: Piotr Mgłosiek29.10.2019, 07:45; Aktualizacja: 29.10.2019, 07:49
Piotr Mgłosiek

Piotr Mgłosiekźródło: Materiały Prasowe

17 października 2019 r. Krajowa Rada Sądownictwa ogłosiła stanowisko w sprawie zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń wobec sędziów, czyli w sprawie afery hejterskiej. Według doniesień medialnych, które pojawiły się w sierpniu, w skład jednej z zamkniętych grup o nazwie „Kasta” zorganizowanej na komunikatorze internetowym miało wchodzić kilku członków rady z jej sędziowskiej części.

Prezydium KRS 19 sierpnia podjęło czynności, które jak czas pokazał, jedynie w założeniu miały zmierzać do wyjaśnienia udziału w przedmiotowym procederze sędziów zasiadających w radzie. Wezwano ich do złożenia stosownych wyjaśnień.

Nie bez pewnych kłopotów związanych z formą, w jakiej owe wyjaśnienia miały zostać złożone, ostatecznie prezydium uzyskało stanowiska sędziów, w których zaprzeczyli tezie o udziale w akcji hejterskiej. Owocem analizy tychże stanowisk jest właśnie czteropunktowe stanowisko KRS z 17 października. Jeśli chodzi o ewentualny udział członków rady w zorganizowanym hejcie, czytamy: „Po dokonaniu analizy doniesień medialnych oraz wyjaśnień złożonych na posiedzeniu plenarnym Krajowej Rady Sądownictwa przez sędziów Krajowej Rady Sądownictwa rada przyjmuje, że nie ujawniono – w dostępnych i analizowanych źródłach – wypowiedzi sędziów-członków KRS, które pozwalałyby na sformułowanie wobec nich zarzutów naruszenia prawa, ślubowania sędziowskiego ani zasad etyki sędziowskiej”. Jednym słowem, KRS rozgrzeszyła swych członków i sprawę uważa za zamkniętą. Powstaje pytanie, czego dowiadujemy się z cytowanego wyżej lakonicznego stanowiska rady.

Analiza bez konfrontacji


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane