statystyki

Wybrańcy „dobrej zmiany” pod pręgierzem. Szef KRS z zarzutem popełnienia 26 przewinień dyscyplinarnych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.11.2019, 07:31; Aktualizacja: 06.11.2019, 07:37
Leszek Mazur

Leszek Mazurźródło: Agencja Gazeta

Stojący na czele obecnej Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur usłyszał zarzut popełnienia 26 przewinień dyscyplinarnych. Z kolei Arkadiusz Cichocki – jeden z antybohaterów tzw. afery hejterskiej – nie dostanie awansu do sądu apelacyjnego.

O postawieniu zarzutów przewodniczącemu KRS poinformował wczoraj Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych. Jak wyjaśnił, przewinienia mają polegać na oczywistej i rażącej obrazie przepisów poprzez sporządzanie uzasadnień orzeczeń po upływie ustawowego terminu. Mazur orzeka w Sądzie Okręgowym w Częstochowie. On sam tłumaczył, że opóźnienia są wynikiem nadmiaru obowiązków i dotyczą wąskiego wycinka spraw, którymi się zajmował.

Wczoraj także rozpoczęło się posiedzenie KRS, na którym m.in. rozpatrywana była kandydatura Arkadiusza Cichockiego, starającego się o awans do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. O Cichockim zrobiło się głośno, gdy wybuchła tzw. afera Piebiaka. Miał on bowiem być w grupie sędziów zamieszanych w akcje oczerniania sędziów przeciwnych tzw. dobrej zmianie w wymiarze sprawiedliwości. Cichocki nie uzyskał poparcia zespołu, który pochylał się nad jego kandydaturą. Powodem miało być niespełnienie przesłanki nieskazitelnego charakteru.


Pozostało 30% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • pogonic(2019-11-06 08:27) Zgłoś naruszenie 106

  a taki byl krysztalowy prawie jak banas

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-11-06 09:37) Zgłoś naruszenie 913

  .........a Ja oskarżam PO -PSL o mord POlityczny na spracowanych ludziach.... Czy zdajecie sobie sprawę ilu spracowanych w najgorszych i niebezpiecznych warunkach pracy jak promieniowanie izotopowe ,rtęć i jej opary ,pyły i gazy wybuchowe i trujące ,jak wysok i nieb ciśnienia ,napięcia etc,etc,........ile osób nie dożywa waszego nowego wieku emerytalnego ukradzionego Im Ustawą POmostową art 4 pkt 4 ...a dożywszy żyje może tylko kilka lat na tych emeryturach. Ile konduktów pogrzebowych rodzin jak za Waszym Adomowiczem odprowadza członków swoich tak zmarłych na cmentarz w każdym miesiącu w Polsce!..Ilu od 15 r życia ,bez ferii,wakacji --Tusk wynaturzony cwaniaczek --zmuszał do 52 lat pracy (PiS 50 lat) .. nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on zapewne nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczajac także TK Rzeplinskiego... natomiast na odmiane ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-!--ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Za Wami POdle kanal..e idzie nadal smierć . Wam nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce... ........art 4 ust 4 Ustawy POmostowej z 2008r odbiera prawo do wczesniejszej emerytury (względem poprzednio obowiązującego rozporządzenia) tak zatrudnionym nawet jeżeli mieli 23 lata pracy w tych szkodliwych i nieb warunkach tylko dlatego że nie mieli 25 lat na wstecznie wyznaczony dzień (grudzień 1997r ) pracy w ogóle ...za to daje tym co mieli tylko 15 lat w tych warunkach ale byli starsi wiekiem. jednych wiec wstecznie okradliście ,podzieliliście na starszych i młodszych a pozostałym wykazanym w waszym wykazie daliście POmostowki mniej placone o 25%. To tak jak by powiedzieć w 2018r Tuskowi że nie otrzyma Premierowskiej emerytury nawet jeżeli był Premierem gdyż na 1967 rok nie miał 25 lat pracy.

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Wiola(2019-11-06 11:02) Zgłoś naruszenie 612

  I tak działać ma wymiar sprawiedliwości. A nie jak za rządów komunistów z PO, czy PZPR, gdzie sędziowie wzajemnie się chronili

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Będzie się działo(2019-11-06 20:27) Zgłoś naruszenie 40

  Każdy kto się umoczył dobrą zmianą...... . Każdy jeden i do cna.

  Odpowiedz
 • Prawdziwy Emeryt(2019-11-06 20:04) Zgłoś naruszenie 13

  Grzegorz D_pa nie ma racji.Grzegorz zapewne nie zapracował nawet jeszcze na zasiłek dla bezrobotnych a wypomina emerytom iż przejadłli pieniądze przyszłych pokoleń.Inspektor dobrze pisze.Kiedys zapierniczalo się w soboty i niedziele nie otrzymując w zamian innego wolnego a teraz byczki jak grzes myślą że to Oni utrzymują nasze emerytury. A wja ,to Nasze zakłady sprzedawano i te pieniądze powinny zasilić ZUS a nie bachory Grzesia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane