statystyki

Wybrańcy „dobrej zmiany” pod pręgierzem. Szef KRS z zarzutem popełnienia 26 przewinień dyscyplinarnych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.11.2019, 07:31; Aktualizacja: 06.11.2019, 07:37
Leszek Mazur

Leszek Mazurźródło: Agencja Gazeta

Stojący na czele obecnej Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur usłyszał zarzut popełnienia 26 przewinień dyscyplinarnych. Z kolei Arkadiusz Cichocki – jeden z antybohaterów tzw. afery hejterskiej – nie dostanie awansu do sądu apelacyjnego.

O postawieniu zarzutów przewodniczącemu KRS poinformował wczoraj Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych. Jak wyjaśnił, przewinienia mają polegać na oczywistej i rażącej obrazie przepisów poprzez sporządzanie uzasadnień orzeczeń po upływie ustawowego terminu. Mazur orzeka w Sądzie Okręgowym w Częstochowie. On sam tłumaczył, że opóźnienia są wynikiem nadmiaru obowiązków i dotyczą wąskiego wycinka spraw, którymi się zajmował.

Wczoraj także rozpoczęło się posiedzenie KRS, na którym m.in. rozpatrywana była kandydatura Arkadiusza Cichockiego, starającego się o awans do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. O Cichockim zrobiło się głośno, gdy wybuchła tzw. afera Piebiaka. Miał on bowiem być w grupie sędziów zamieszanych w akcje oczerniania sędziów przeciwnych tzw. dobrej zmianie w wymiarze sprawiedliwości. Cichocki nie uzyskał poparcia zespołu, który pochylał się nad jego kandydaturą. Powodem miało być niespełnienie przesłanki nieskazitelnego charakteru.


Pozostało jeszcze 30% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • pogonic(2019-11-06 08:27) Zgłoś naruszenie 106

  a taki byl krysztalowy prawie jak banas

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-11-06 09:37) Zgłoś naruszenie 913

  .........a Ja oskarżam PO -PSL o mord POlityczny na spracowanych ludziach.... Czy zdajecie sobie sprawę ilu spracowanych w najgorszych i niebezpiecznych warunkach pracy jak promieniowanie izotopowe ,rtęć i jej opary ,pyły i gazy wybuchowe i trujące ,jak wysok i nieb ciśnienia ,napięcia etc,etc,........ile osób nie dożywa waszego nowego wieku emerytalnego ukradzionego Im Ustawą POmostową art 4 pkt 4 ...a dożywszy żyje może tylko kilka lat na tych emeryturach. Ile konduktów pogrzebowych rodzin jak za Waszym Adomowiczem odprowadza członków swoich tak zmarłych na cmentarz w każdym miesiącu w Polsce!..Ilu od 15 r życia ,bez ferii,wakacji --Tusk wynaturzony cwaniaczek --zmuszał do 52 lat pracy (PiS 50 lat) .. nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on zapewne nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczajac także TK Rzeplinskiego... natomiast na odmiane ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-!--ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...Za Wami POdle kanal..e idzie nadal smierć . Wam nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce... ........art 4 ust 4 Ustawy POmostowej z 2008r odbiera prawo do wczesniejszej emerytury (względem poprzednio obowiązującego rozporządzenia) tak zatrudnionym nawet jeżeli mieli 23 lata pracy w tych szkodliwych i nieb warunkach tylko dlatego że nie mieli 25 lat na wstecznie wyznaczony dzień (grudzień 1997r ) pracy w ogóle ...za to daje tym co mieli tylko 15 lat w tych warunkach ale byli starsi wiekiem. jednych wiec wstecznie okradliście ,podzieliliście na starszych i młodszych a pozostałym wykazanym w waszym wykazie daliście POmostowki mniej placone o 25%. To tak jak by powiedzieć w 2018r Tuskowi że nie otrzyma Premierowskiej emerytury nawet jeżeli był Premierem gdyż na 1967 rok nie miał 25 lat pracy.

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Wiola(2019-11-06 11:02) Zgłoś naruszenie 612

  I tak działać ma wymiar sprawiedliwości. A nie jak za rządów komunistów z PO, czy PZPR, gdzie sędziowie wzajemnie się chronili

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Będzie się działo(2019-11-06 20:27) Zgłoś naruszenie 40

  Każdy kto się umoczył dobrą zmianą...... . Każdy jeden i do cna.

  Odpowiedz
 • Prawdziwy Emeryt(2019-11-06 20:04) Zgłoś naruszenie 13

  Grzegorz D_pa nie ma racji.Grzegorz zapewne nie zapracował nawet jeszcze na zasiłek dla bezrobotnych a wypomina emerytom iż przejadłli pieniądze przyszłych pokoleń.Inspektor dobrze pisze.Kiedys zapierniczalo się w soboty i niedziele nie otrzymując w zamian innego wolnego a teraz byczki jak grzes myślą że to Oni utrzymują nasze emerytury. A wja ,to Nasze zakłady sprzedawano i te pieniądze powinny zasilić ZUS a nie bachory Grzesia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane