statystyki

Ziobro chce likwidacji kary łącznej: Za każdy czyn będzie wymierzona kara

autor: Piotr Szymaniak25.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 25.07.2018, 08:14
Nieprawdą za to okazały się doniesienia o rzekomych planach likwidacji instytucji czynu ciągłego.

Nieprawdą za to okazały się doniesienia o rzekomych planach likwidacji instytucji czynu ciągłego.źródło: ShutterStock

 Im więcej nagrzeszysz, tym mniejszą karę dostaniesz. W ten sposób – nieco upraszczając – można by scharakteryzować przepisy pozwalające na wymierzanie kary łącznej i wydawanie wyroków łącznych.

Jednak proste zlikwidowanie możliwości ich stosowania – jak chce minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – spowoduje inne problemy.

– Groźni dla społeczeństwa bandyci, którzy popełniają przestępstwo za przestępstwem, nie będą już korzystać na tym, że dzięki stosowanej obecnie przez sądy karze łącznej i wyrokowi łącznemu idą do więzienia na ewidentnie mniej lat niż na to zasłużyli. Kary za wszystkie czyny będą wykonywane po kolei – zapowiedział wczoraj minister sprawiedliwości, potwierdzając część doniesień „Rzeczpospolitej”.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Cezary(2018-07-25 12:54) Zgłoś naruszenie 41

    Zaostrzanie kar remedium na wszystkie problemy wymiaru sprawiedliwości. Mądry człowiek uczy się na swoich błędach. Sprytny człowiek uczy się na cudzych błędach. A głupi nie uczy się wcale i wciaż popełnia te same błędy, licząc na inny rezultat. Amerykanie przerabiali już zaostrzanie kar za wszystko, a potem się z tego rakiem wycofali.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane