statystyki

Zamówienia publiczne: Prototypy za publiczne pieniądze

autor: Sławomir Wikariak15.12.2016, 07:39; Aktualizacja: 15.12.2016, 07:50
prawo

Czy nowy tryb będzie cieszył się popularnością?źródło: ShutterStock

Spółka Enea Operator jako pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w całej UE sięgnęła po nowy tryb udzielania zamówień – partnerstwo innowacyjne. Chce stworzyć całkiem nowe liczniki energii.

Innowacyjność – to słowo powtarzane często nie tylko przez premiera Mateusza Morawieckiego, ale także rządzących we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Dotychczas jednak najczęściej kojarzone było z prywatnymi firmami, a nie z administracją publiczną, a zwłaszcza organizowanymi przez nią przetargami. Dzięki nowemu trybowi udzielania zamówień – partnerstwu innowacyjnemu, może się to jednak zmienić.

Dziesiątki tysięcy inteligentnych liczników

Dziesiątki tysięcy inteligentnych liczników

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Przepisy o zamówieniach publicznych pozwalają wreszcie na to, by nie tylko kupować to, co już istnieje na rynku, ale także, by wspierać nowe, jeszcze nieistniejące rozwiązania. Partnerstwo innowacyjne umożliwia szeroko rozumianej administracji publicznej partycypowanie w badaniach prowadzących do powstania prototypowych rozwiązań – mówi Tomasz Zalewski, radca prawny kierujący zespołem zamówień publicznych w kancelarii Wierzbowski Eversheds.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane