statystyki

Przetargi: Cudze zasoby przestają być premiowane

autor: Sławomir Wikariak14.12.2016, 07:42; Aktualizacja: 14.12.2016, 10:24
złotówki, pieniądze

Celem ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, poza wdrożeniem prawa unijnego, jest uelastycznienie procedurźródło: ShutterStock

Firmy podpierające się cudzymi zasobami od dzisiaj nie dostaną już dodatkowych punktów przy prekwalifikacji w przetargach ograniczonych. Im bardziej doświadczony przedsiębiorca, tym większe będzie miał szanse na to, że zostanie zaproszony do składania ofert.

Wchodząca dzisiaj w życie ustawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. z 2016 r. poz. 1920) przy okazji nowelizuje też ustawę – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.).

– Zmiana na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotna, bo polega na wykreśleniu raptem trzech wyrazów. W rzeczywistości jednak jej skutki są bardzo daleko idące i będą decydować o tym, jakie firmy dostaną się do drugiego etapu w przetargach ograniczonych. W ramach prekwalifikacji na dodatkowe punkty nie będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy samodzielnie nie spełniają warunków, a korzystają z zasobów podmiotów trzecich – wyjaśnia Artur Wawryło, ekspert z Centrum Obsługi Zamówień Publicznych.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane