statystyki

Przetargi: Cudze zasoby przestają być premiowane

autor: Sławomir Wikariak14.12.2016, 07:42; Aktualizacja: 14.12.2016, 10:24
złotówki, pieniądze

Celem ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, poza wdrożeniem prawa unijnego, jest uelastycznienie procedurźródło: ShutterStock

Firmy podpierające się cudzymi zasobami od dzisiaj nie dostaną już dodatkowych punktów przy prekwalifikacji w przetargach ograniczonych. Im bardziej doświadczony przedsiębiorca, tym większe będzie miał szanse na to, że zostanie zaproszony do składania ofert.

Wchodząca dzisiaj w życie ustawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. z 2016 r. poz. 1920) przy okazji nowelizuje też ustawę – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.).

– Zmiana na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotna, bo polega na wykreśleniu raptem trzech wyrazów. W rzeczywistości jednak jej skutki są bardzo daleko idące i będą decydować o tym, jakie firmy dostaną się do drugiego etapu w przetargach ograniczonych. W ramach prekwalifikacji na dodatkowe punkty nie będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy samodzielnie nie spełniają warunków, a korzystają z zasobów podmiotów trzecich – wyjaśnia Artur Wawryło, ekspert z Centrum Obsługi Zamówień Publicznych.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane