« Powrót do artykułu

Wpis i wykreślenie z księgi wieczystej. Krok po kroku

O wpis lub wykreślenie z księgi wieczystej należy wnioskować na formularzu KW-WPIS, który składa się w wydziale ksiąg wieczystych sądu rejonowego. Opłata wynosi 200 zł za wpis i 100 zł za wykreślenie

Wniosek o wpis do księgi wieczystej (fragment)

żródło: Materiały Prasowe

Wniosek o wpis do księgi wieczystej (fragment)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (17)

 • obywatel(2017-04-15 09:07) Zgłoś naruszenie 607

  Księgi Wieczyste to legalny dostępny zbiór do danych osobowych obywatela RP.Wszystkie dane są dostępne jak:Imię, nazwisko,data urodzenia,PESEL,adres zamieszkania w przypadku mieszkań itd.I to jest ochrona danych osobowych obywatela RP?Bzdura i skandal??????

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wilus(2017-04-14 19:42) Zgłoś naruszenie 242

  Ksiegi Wieczyste nie tworza stanu prawnego tylko go potwierdzaja. Jak mozna bylo pozakladac nowe KW dla zlodziei . Notariuszy rozliczyc szczegolnie w podlaskim Siemiatycze. Tam powiekkszano swoje dobra kosztem innych spadkobiercow. Cisza nikt za nic nie odpowiada a spadkobiercy w sadach traktowani sa jak intruzy. Polecam Starosstwo Siemiatycze i nadzorcow. lacznie z sadami.

  Odpowiedz
 • Marek(2017-03-21 11:10) Zgłoś naruszenie 200

  Jeżeli służebność dotyczy dwóch właścicieli, a co za tym idzie także dwóch oddzielnych ksiąg wieczystych i dwóch działek przez które służebność ma przebiegać to opłata za wpis do ksiąg wieczystych będzie wynosić 200 za jeden wniosek czy 400 zł ze względu na to, że dotyczy to dwóch oddzielnych ksiąg?

  Odpowiedz
 • AS SA(2017-04-13 15:07) Zgłoś naruszenie 71

  Moim skromnym zdaniem zapłaci Pan 400 zł. Proszę wziąć pod uwagę, że w istocie są to dwie służebności albowiem obciążone stosownym uprawnieniem są dwie odrębne nieruchomości. Każdy fragment powierzchni gruntu objęty jedną KW jest odrębną nieruchomością. Wobec tego składa Pan dwa wnioski o wpis służebności do dwóch KW.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nermak(2017-08-24 14:32) Zgłoś naruszenie 63

  Właśnie sobie wszedlem na KW na internecie gdzie mam miejsce postojowe wykupione. Patrze i nie wierze wlasnym oczom, w dziale III wypisane dziesiatki moich sasiadow z Imionami, nazwiskami i nawet peselami oraz imionami rodzicow. Co to jest ja się pytam???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Romek(2018-10-02 11:28) Zgłoś naruszenie 32

  A orientuje się ktoś, czy jak nie ma się numeru księgi wieczystej, warto korzystać z tych komercyjnych portali, na których płaci się za wyszukanie księgi wieczystej po adresie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • GP(2017-07-28 12:30) Zgłoś naruszenie 14

  Piszecie o opłatach a zapomnieliście podać gdzie te opłaty trzeba zrobić - do jakiej instytucji i na jakie konto?

  Odpowiedz
 • Anna(2017-10-01 11:17) Zgłoś naruszenie 10

  witam w 2009r Pan komornik dokonal wpisu zajecia nieruchomosci mysle ze na wniosek wierzycielakwota zadluzenia okolo 2000 naleznosc zostala splacona a wpis pozostal komornik za naduzycia zostal zawieszony nie wiadomo gdzie go szukac ,moje pytanie czy ja mam sama dokonac wypisu?bo jak dowiedzialam sie powinnam to zrobic sama

  Odpowiedz
 • Marysia (2017-09-27 14:53) Zgłoś naruszenie 117

  Można to wszystko załatwić w kancelarii notarialnej, my załatwiliśmy wszystkie formalności w kancelarii Marty Sajkiewicz-Zarzyckiej. moim zdaniem warto skorzystać z usług kogoś kto zna się na tym bo samemu można coś przeoczyć, tym bardziej jak ktoś się tym na co dzień nie zajmuje.

  Odpowiedz
 • staruszkowie(2017-08-28 08:30) Zgłoś naruszenie 02

  staruszkowie Witam serdecznie Sprawa dotyczy nieruchomości (zniesienie współwłasności). Otóż jest zawarta ugoda sądowa (relacje blisko rodzinne, współwłasność zniesiona). Zaś spłata wynikająca również z ugody została zabezpieczona w Księdze Wieczystej wpisem w dziale IV - hipoteka umowna w wyniku...., na kwotę ....). Warunki ugody wobec wierzyciela spełnione w 100 % (przelewy bankowe). Chcąc dokonać wpisu w KW o zniesienie zabezpieczenia należy złożyć wniosek z ewentualnymi załącznikami i tu zaczyna się "karuzela". Podstawowym załącznikiem ma być zgoda wierzyciela na dokonanie wpisu. Wierzyciel nie chce wydać takiego zaświadczenia, nie reagując na żadne pisma, prośby, telefony (głowa w piasek) - zero kontaktu (na stałe przebywa za granicą). Kontakt był, jeżeli chodziło o podanie konta na spłatę (trzykrotnie). Pozostaje więc tylko założenie sprawy cywilnej, a to już będzie trwało... i trwało... Nieruchomości nie można "bez wyczyszczenia" zbyć (aby PILNIE oddać dług zaciągnięty na spłatę). Ważne - czas w naszym przypadku ma kolosalne znaczenie, również koszty (dla nas w obecnej sytuacji bardzo duże) oraz unormowanie życia bez obciążeń (jesteśmy z żoną po 65-ciu latach życia). Czy ktoś miał podobny przypadek i jak mu się udało go rozwiązać?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!