« Powrót do artykułu

Trybunał Konstytucyjny nie tknie owoców zatrutego drzewa

Rzecznik praw obywatelskich wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek podważający przepis dopuszczający w procesach karnych bezprawnie zdobyte dowody. Głównym powodem tej decyzji było włączenie do składu orzekającego w sprawie kontrowersyjnego art. 168a kodeksu postępowania karnego Mariusza Muszyńskiego. Zdaniem RPO jako sędzia dubler nie jest on uprawniony do zasiadania w TK.

trybunał 2

żródło: ShutterStock

Motywy, które stanęły za wycofaniem przez RPO wniosku kwestionującego konstytucyjność owoców zatrutego drzewa są więc podobne do powodów anulowania wniosku w sprawie tzw. ustawy inwigilacyjnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • etrsgh(2018-04-12 13:28) Zgłoś naruszenie 44

    Wszystkie wyroki obecnego "TK" nie są wyrokami, a osoby tam zasiadające przekraczają swoje uprawnienia za co wcześniej czy później pójdą siedzieć. Tak przyłębska i muszewski, szykujcie pasiaki.

    Odpowiedz
  • Będzie siedzieć .... @etrsgh(2018-04-12 17:01) Zgłoś naruszenie 24

    i to Rzepliński (prezes TK) za łamanie Konstytucji RP Ustaw(k)ą o TK w czerwcu 2015r by Po miłao14/15 sędziów TK swoich , a wcześniej za łamanie prawa równości i nie działania prawa wstecz dot Ustawy Emerytalnej. łamał też Domniemanie Konstytucyjności Ustaw. Kto mieczem wojuje.........

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!