« Powrót do artykułu

Łętowska: Pocałunek Muzy i prawnicza postprawda

Głośna sprawa orzeczenia w sprawie artystki uznanej za odtwórczynię, a nie twórcę, pokazała, co się dzieje, gdy sędzia działa akontekstowo. Grzesząc przeciw logice lub kanonowi w danej dziedzinie.

Prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

żródło: Materiały Prasowe

Prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (14)

 • Marek(2017-02-15 13:48) Zgłoś naruszenie 213

  Pani Profesor, dziękuję za piękną opowieść o muzyce i prawie. Cudowne „Bo ja słyszę, panie kolego, słyszę różnicę”. I w muzyce i w prawie

  Odpowiedz
 • teraz(2017-02-14 15:04) Zgłoś naruszenie 188

  Świetny tekst, oby DGP publikowała takich więcej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • im więcej wiesz , tym się...mniej boisz(2017-02-14 17:15) Zgłoś naruszenie 151

  Trybunał wierzy w Boga ! i to jest najbardziej niepokojące !! . cóż .... "mądrości" sędziego nie można zadekretować.!

  Odpowiedz
 • wielki fan(2017-02-14 20:40) Zgłoś naruszenie 144

  Prof. Łętowska, czyli klasa sama w sobie

  Odpowiedz
 • " staromodna wygodna niezawisłość"(2017-02-15 07:42) Zgłoś naruszenie 122

  ANARCHISTYCZNA naleciałość- że wyroków sądowych .. nie można krytykować - co za buc.. to WYMYŚLIŁ ...DLACZEGO ..? - nie otrząśniemy się z tych zacofanych pomysłów jeszcze 100 lat...(a jak sędzia jest bałwanem-- gdzie jest GWARANCJA że nie jest...?), przecież to KURIOZUM .. a biedni Polacy brną jak osły w takie haniebne i głupie przyzwyczajenia NICZYM nie po(d)parte- JESTEŚMY OGŁUPIANI przez kabarety,demagogie,religie,przesądy... a przecież powinien się liczyć RACJONALIZM . Wreszcie !! NIE można dopuszczać do MEDIÓW - trzęsących się " kaszkietowych mentorów prawnych - żyjących " w ubiegłych stuleciach, bajdurzących o.....DEMOKRACJI ? > NIEZAWISŁOŚCI ? --- (których NIGDY NIE BYŁO) - to wykracza poza ....normalność...toż to ZGROZA. Natychmiast należy zmienić konstytucję i wyprostować OBŁUDNE i NAFTALINOWE ustawy... KRAJ niech oddycha tlenem nie STĘCHLIZNĄ .. KOGO WY się boicie ....samych siebie ...w takiej mentalności i karykaturalnej demokracji podpartej satyryczną NIEZAWISŁOŚCIĄ niczego się nie usprawni .!!! NIGDY,NIGDY,NIGDY.

  Odpowiedz
 • wdr2(2017-02-14 22:29) Zgłoś naruszenie 1222

  Szanowna Pani Profesor - niech Pani zatrudni redaktora do swoich tekstów. Wstęp niemiłosiernie i bez potrzeby długi. Prawdę mówiąc pod koniec wstępu, już byłem bliski rezygnacji z czytania dalej. Informacja, że wykonania jakiegoś utworu moga być różne - OK, ale cała reszta tej wiedzy muzycznej - zupełnie zbędna. Analogia między prawem a muzyką, jest, uprzejmie mówiąc, daleka (a mówiąc wprost - żadna). Kolejna rzecz to, że Pani tekst jest mało czytelny. Pisze pani długaśnymi złożonymi zdaniami, typowymi dla sędziów. Tekst tak napisany jest męczący i nużący. Co z tego, że może mieć Pani coś interesującego do przekazania, skoro nie ubiera tego pani w zgrabne zdania. Opowieść o raku będącym rybą w rozumieniu ustawy - nieprzekonująca. To sformułowanie jest po prostu absurdem. Ustawodawca, jeżeli chciał odnieść określony przepisy do raków, mógł przecież napisać po ludzku, że przepisy niniejszej ustawy dotyczące ryb, stosuje się również do raków i innej fauny podmokłej. Ustawodawca wziął na siebie rolę "inteligentnego inaczej" a prawnicy powołujący się na tej przepis, jego pomocników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kto tu rządzi(2017-02-14 16:30) Zgłoś naruszenie 110

  Prof. E. Łętowska to pierwszy RPO. Nigdy nie dala się wrobić w politykę. Zawsze stała na straży prawa. Nie popierała PZPR, Solidarności czy innych nawiedzonych partyjnych, lobbyści też po nosie brali. Dalsi RPO byli już manipulowani, a ś..p. RPO PiS-u, niczym od Macierewicza się nie różnił /to ten co zginał w katastrofie smoleńskiej/. Gdy PZPR władzę oddawał, potrafił znaleźć ludzi myślących i nie zależnych. Potem na stanowiska dostawali się już sami swoi. A teraz mamy najgorszy sort. Swarliwi, kopiący się nawzajem i suwerena, z bogiem, Ojczyzną i honorem na ustach, a z ręką w kieszni u podatnika , dający sobie i swoim hojnie z budżetu i ubliżający każdemu kto ich nie chwali.

  Odpowiedz
 • pytajnik(2017-02-14 22:54) Zgłoś naruszenie 83

  czy p. prof. jakos ustosunkuje sie do swej niedawnej wypowiedzi, ktora byla obrona sedzi zwalniajacej tworce sprawy " na wnuczka" : przeciez nic sie nie stalo, stawil sie na dozorze. No i co - przestal sie stawiac . Ciekawe czy jest jeszcze w kraju.

  Odpowiedz
 • kert(2017-02-15 08:36) Zgłoś naruszenie 75

  Oczywiście, że wyroki sądów się komentuje, jest to zwyczajowo przyjęte. Nazywa to się glosa, by skrytykować wyrok, trzeba mieć wiedzę, niekoniecznie taką jak Pani Profesor, ale jednak. Krytyka to nie hejtowanie, czego niektórzy nie widzą. Pani Profesor znakomicie przedstawiła problem, jako świetny prawnik z zakresu umów prawa cywilnego. Prawem karnym Pani Profesor się chyba nie zajmuje (a przynajmniej trudno znaleźć pracę z tej dziedziny), wiec żądanie od niej oceń postępowań karnych, szczególnie decyzji w toku sprawy, jest nie na miejscu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-02-15 14:30) Zgłoś naruszenie 24

  Skoro "ja słyszę" , to co słychać w temacie samooczyszczenia się tzw. sądownictwa , o którym bałaknął niejaki Strzembosz , unisono z agenturą i lokalną mafią , kilkadziesiąt lat temu ??? Bo jak na razie , to nic nie słychać . Kradną , gorzej niż za komuny - jakieś g. po sklepach i innych straganach ...

  Odpowiedz
 • forall4a@yahoo.com(2017-02-15 01:42) Zgłoś naruszenie 03

  sędzio zjadła chleb

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!