statystyki

Udział w przetargu nie zwalnia z tajemnicy

autor: Sławomir Wikariak16.09.2016, 07:00
prawo

Kancelaria, która wystartowała w tym przetargu, przedstawiła wykaz postępowań prowadzonych przez swoich radcówźródło: ShutterStock

Kancelaria startująca w przetargu nie może ujawniać informacji stanowiących tajemnicę radcowską i zobowiązywać zamawiającego do zachowania jej w poufności.

Prawnicy nie tylko obsługują uczestników przetargów, nierzadko sami w nich startują. A wówczas dotyczą ich wszystkie zasady obowiązujące w postępowaniach o zamówienie publiczne, w tym zasada jawności. Czasem może ona kolidować z tajemnicą radcowską.

Do takiej właśnie kolizji doszło w przetargu na obsługę prawną jednego ze szpitali. W ramach pozacenowych kryteriów zamawiający postanowił przyznawać dodatkowe punkty za doświadczenie kancelarii. Po 2 punkty można było otrzymać za reprezentowanie podmiotu leczniczego w postępowaniach sądowych związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, w których przedmiot sporu wynosił co najmniej 100 tys. zł. Tyleż samo reprezentowanie w postępowaniach przed wojewódzkimi komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych (łącznie można było zdobyć 20 dodatkowych punktów).

Kancelaria, która wystartowała w tym przetargu, przedstawiła wykaz postępowań prowadzonych przez swoich radców. Jednocześnie opatrzyła ją adnotacją „tajemnica radcowska”. Dotyczyło to sygnatur spraw, nazw reprezentowanych stron oraz imion i nazwisk osób będących w sporze ze szpitalami.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane