statystyki

Mniejsze uprawnienia władzy wykonawczej wobec TK

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.07.2016, 07:12; Aktualizacja: 06.07.2016, 08:11

PiS rezygnuje z rozwiązania pozwalającego wnioskować prezydentowi oraz prokuratorowi generalnemu o rozpatrzenie sprawy przez pełny skład trybunału.

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zostanie ponownie skierowany do prac w komisji sprawiedliwości i praw człowieka. To efekt debaty, jaka się odbyła na wczorajszym posiedzeniu Sejmu.

Prezentujący sprawozdanie komisji o projekcie ustawy o TK poseł Bartłomiej Wróblewski podkreślał, że jego zdaniem dobrze się stało, iż komisja pracowała na dokumencie przygotowanym przez posłów PiS.

– Jego decydującą zaletą jest to, że przecina on większość sporów, jakie pojawiły się po przyjęciu przez poprzedni parlament czerwcowej ustawy o TK. W większości przywraca się tym samym regulacje ustawy o TK z 1997 r., które to rozwiązania nie były kwestionowane i zadowalająco sprawdzały się przez niemal dwie dekady – tłumaczył poseł PiS.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane