statystyki

Mniejsze uprawnienia władzy wykonawczej wobec TK

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.07.2016, 07:12; Aktualizacja: 06.07.2016, 08:11

PiS rezygnuje z rozwiązania pozwalającego wnioskować prezydentowi oraz prokuratorowi generalnemu o rozpatrzenie sprawy przez pełny skład trybunału.

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zostanie ponownie skierowany do prac w komisji sprawiedliwości i praw człowieka. To efekt debaty, jaka się odbyła na wczorajszym posiedzeniu Sejmu.

Prezentujący sprawozdanie komisji o projekcie ustawy o TK poseł Bartłomiej Wróblewski podkreślał, że jego zdaniem dobrze się stało, iż komisja pracowała na dokumencie przygotowanym przez posłów PiS.

– Jego decydującą zaletą jest to, że przecina on większość sporów, jakie pojawiły się po przyjęciu przez poprzedni parlament czerwcowej ustawy o TK. W większości przywraca się tym samym regulacje ustawy o TK z 1997 r., które to rozwiązania nie były kwestionowane i zadowalająco sprawdzały się przez niemal dwie dekady – tłumaczył poseł PiS.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane