statystyki

Prace nad projektem ustawy o TK będą się toczyć od nowa

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.07.2016, 07:12; Aktualizacja: 06.07.2016, 08:18
Komisja sprawiedliwości ustawa o TK

Komisja sprawiedliwościźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Sejmowa komisja po raz kolejny będzie musiała się pochylić nad regulacjami dotyczącymi trybunału. Wszystko przez wycofanie z prac legislacyjnych projektu obywatelskiego.

O wycofaniu projektu Komitetu Obrony Demokracji zdecydował podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu przedstawiciel wnioskodawców Jarosław Marciniak. Była to reakcja na przedstawiony projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który był efektem kilkutygodniowych prac komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Prezentujący sprawozdanie poseł Bartłomiej Wróblewski podkreślał, że choć komisja pracowała na dokumencie przygotowanym przez posłów PiS, to ostateczny projekt stanowi kompromis i zawiera rozwiązania proponowane również przez KOD. Jako przykład podał m.in. proponowany również w obywatelskim projekcie przepis, zgodnie z którym sędziów do składu orzekającego TK będzie wyznaczał prezes trybunału według kolejności alfabetycznej. Jednocześnie Wróblewski stwierdził, że dobrze się stało, iż komisja bazowała na projekcie przygotowanym przez PiS.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane