statystyki

Przepisy o zamówieniach publicznych do ponownych uzgodnień

autor: Sławomir Wikariak30.11.2015, 07:40; Aktualizacja: 30.11.2015, 08:50
Do zinformatyzowania przetargów mobilizują unijne przepisy

Do zinformatyzowania przetargów mobilizują unijne przepisyźródło: ShutterStock

Przyjęty przez poprzedni rząd projekt ustawy – Prawo zamówień publicznych nie zostanie wniesiony do Sejmu, a przynajmniej nie w obecnym kształcie. Nowy rząd cofnął go do uzgodnień międzyresortowych – dowiedział się DGP.

Projekt przyjęto na przedostatnim posiedzeniu Rady Ministrów kierowanej jeszcze przez premier Ewę Kopacz. Wzbudziło to powszechne zdumienie, gdyż wiadomo było, że decyzję o tym, czy zostanie skierowany do Sejmu, podejmie już nowy rząd. Gdyby jednak nie został formalnie przyjęty, Urząd Zamówień Publicznych nie mógłby się starać od dofinansowanie ze środków europejskich budowy systemu e-Zamówienia. Tymczasem musi on zostać stworzony do 2018 r., bo wówczas zgodnie z unijnym prawem przetargi muszą w pełni przejść do internetu. Koszt budowy systemu (ponad 67,5 mln zł) przekracza kilkukrotnie roczny budżet UZP.

W pierwszym konkursie na dofinansowanie projekt UZP – choć doskonale oceniony – przepadł właśnie z powodu braku gotowości legislacyjnej, czyli braku zatwierdzonego projektu nowej ustawy. Po przyjęciu go przez Radę Ministrów UZP planował wystartować w nowym konkursie o dofinansowanie. Teraz jednak rząd premier Beaty Szydło zdecydował o cofnięciu projektu do ponownych uzgodnień międzyresortowych.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane