statystyki

ABW nie ujawnia informacji o systemie śledzenia aut

autor: Ewa Ivanova05.11.2015, 17:00
ABW

Istotną rolę odgrywają tu zresztą ograniczenia prawa do informacji, wynikające z przepisów o ochronie informacji niejawnych i innych tajemnicach ustawowo chronionych.źródło: Newspix

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego gen. Dariusz Łuczak odmówił udzielenia informacji o tym, czy jego służba korzysta z danych z systemu ARTR. To skrót od nazwy „Automatyczne Rozpoznawanie Tablic Rejestracyjnych”. System wykorzystuje kamery obserwujące drogę, przetwarza obraz i pozwala na zlokalizowanie pojazdu o konkretnym numerze rejestracyjnym. Wykorzystywany jest do śledzenia aut.

Z wnioskiem o udzielenie informacji w tej sprawie zwróciła się do ABW Sieć Obywatelska. Powołała się na ustawę o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.). Dopytywała, gdzie ABW korzysta z systemu, czy do jego obsługi wykorzystuje usługi firmy zewnętrznej i jak długo takie informacje przechowuje.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • nawako(2015-11-06 04:14) Zgłoś naruszenie 00

  I mamy Korę Północną w Unii Europejskiej. Ten kraj to totalne szpiegowanie. Szpieguja ci co maja brud za pazurami

  Odpowiedz
 • cd(2015-11-05 22:25) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli totalna inwigilacja?, Folwark Zwierzęcy? czy już ukryty faszyzm? a może Matrix?

  Odpowiedz
 • cd(2015-11-05 22:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli Trybunał stwierdza niezgodność z Konstytucją elementów Prawa to powinien od razu Orzec kto jest winny wprowadzeniu takiego prawa i to nie osób zbiorowych a konkretnie prawników z poleceniem odsunięcia ich Zawodu prawniczego. Inaczej to ciuciubabka wywołująca wzrost zatrudnienia pseudo fachowców.

  Odpowiedz
 • serce i rozum(2015-11-05 17:19) Zgłoś naruszenie 00

  Inwigilacja wszelkiej maści służb jest w Polsce permanentna.Oczywistą oczywistością jest,że wykorzystuje się najnowsze technologie-jawne i niejawne by pozyskiwać wszelakie dane.Nikt z dysponentów takiej wiedzy nie jest szaleńcem i nie wyjawi tego.To wszystko gwarantują różnej maści ustawy i rozporządzenia.Cały świat inwigiluje wszystko i każdego-Polska nie jest tu wyjątkiem.Ktoś kto myśli,że jest inaczej jest po prostu dziecinnie naiwnym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane