statystyki

Jak można dochodzić zwrotu nienależnie wpłaconych pieniędzy

autor: Łukasz Sobiech25.11.2013, 07:12; Aktualizacja: 25.11.2013, 18:24
Pieniądze

Gdy do wykonania przelewu doszło w wyniku błędnie podanego przez nas numeru rachunku bankowego, trudno będzie udowodnić winę bankowi, a związku z tym dochodzić od niego odpowiedzialności na zasadach określonych w ustawie o usługach płatniczych. Nie oznacza to jednak, że przelane środki zostały stracone.źródło: ShutterStock

Jeżeli świadczenie spełnił ktoś, kto nie był do niego w ogóle zobowiązany, lub trafiło ono do innej osoby, można skutecznie domagać się oddania całej kwoty. Od tej zasady są jednak wyjątki.

W ostatnim okresie rozliczeniowym z operatorem telewizji kablowej usługi nie były świadczone właściwie. Przez 10 dni m.in. nie można było oglądać telewizji. Niestety faktura została zapłacona w drodze polecenia przelewu. Czy mam szansę na jej zwrot?


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Jak można to dochodź, sąd bywa spawiedliwy.(2013-12-03 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Szansa jest niewielka a chciwość operatora duża. Nie ma tam miejsca na uczciwość gdyż blokada mentalna skutecznie to uniemożliwia. Nawet jeśli uznasz to za czyste złodziejstwo, operator stwierdzi że to tylko czysty interes. Na tym właśnie opiera się kapitalizm. Okradanie i oszukiwanie w imię większych interesów. Wytrenowanie takiego umysłu nie jest trudne poprzez media i rodzaj zabawy kto więcej od frajera wyciągnie. A potem możesz nasycić się radością z "dobrze " wykonanej pracy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane