Droższe doręczenia w sprawach cywilnych: Co poza tym się zmieni w KPC?

29.06.2019, 17:30; Aktualizacja: 29.06.2019, 18:42
prawo4

prawo4źródło: ShutterStock

Prace nad nowelizacją procedury cywilnej zbliżają się do końca. Projekt ustawy jest już po poprawkach Senatu.W założeniu postępowania mają być szybsze, ale i droższe. Sprawdźmy jakie będą najważniejsze zmiany w kodeksie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Obrajen(2019-06-30 13:03) Zgłoś naruszenie 21

  niezależnie od wielu pozytywnych zmian, które wprowadza ta nowela (wbrew twierdzeniom i oporowi środkowiska adwokackiego i radcowskiego) dwa podstawowe mankamenty to : - zeznana świadka na piśmie- teraz zaczną się pisemne kłamstwa na potęgę, inaczej zachowuje się bowiem świadek jak zeznaje w sądzie, gdzie w większości rozprawy są nagrywane i sąd może zaobserwować naocznie jego zachowanie w czasie składania zeznań, a które to czynniki pelnią bardzo ważną rolę przy ocenie tych zeznań, przy składaniu zeznań na piśmie będą spore trudności przy ocenie tego dowodu, skoro sąd w ogóle nie wie (nie widzi) z kim ma do czynienia, a poza tym nie ma pojęcia w jakich okoliczności zeznania te zostały złożone ( czy np nie było to wynikiem pytań sugerujących odpowiedź?). - ponownie rozpoznanie sprawy po jej poprzednim uchyleniu przez ten sam skład sędziowski - to takie przymuszania sędziów do zmiany ich osądu na sprawę, w efekcie jest sprzeczne z zasadą niezawisłości.

  Odpowiedz
 • Wredna miernota(2019-06-30 16:33) Zgłoś naruszenie 90

  To bardzo demoralizujący sposób zamknięcia drogi sądowej. Skłania dłużnika do nieodbierania przesyłek z Sądu. A Komorników, do odmowy doręczeń, bo komornicy mają zbudować Pocztę równoległą -kosztowną i nieopłacalną. Dłużnik przez sam fakt niepodjęcia listu opóźnia proces o pół roku. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz kilka faktur konsumenckich, każdą po kilkadziesiąt złotych, to koszt jednostkowej egzekucji czterokrotnie przekroczy wartość faktury. To kolejna ustawa pt. Dług odzyskasz na św. Nigdy, a nalatasz się jak głupi osiołek.

  Odpowiedz
 • Wredna miernota (2019-06-30 16:38) Zgłoś naruszenie 71

  To ustawa dla patologicznego dłużnika, wyborcy dobrej zmiany. Mrugnięcie oczkiem: Wystarczy że nie odbierzesz pisma z Sądu i nie musisz płacić przez wiele miesięcy. Psucie państwa. Szkody będą trudne do odwrócenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane