statystyki

Co zmieni nowelizacja kpc? Nie bedzie ani szybciej, ani lepiej

autor: Patryk Słowik25.02.2019, 12:40; Aktualizacja: 26.02.2019, 12:47
prawo prawnik

Pracującą nad nowym kodeksem postępowania cywilnego komisję kodyfikacyjną ministerstwo rozwiązało w ciągu 10 min. w grudniu 2015 r. Zapowiedziało, że powstanie niebawem jedna duża komisja kodyfikacyjna, podzielona sektorowo. Minęły ponad trzy lata. Komisji nie maźródło: ShutterStock

Czy po wejściu w życie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego obywatel szybciej załatwi sprawę w sądzie? Raczej nie. Za to wielu spraw nie załatwi wcale.

W iększość zmian jest nieprzemyślanych. Widać, że nad nowelizacją pracowali głównie sędziowie, niestety najprawdopodobniej ci, którzy najmniej orzekają – twierdzi Radosław Płonka, wspólnik w kancelarii Płonka Ozga i ekspert prawny BCC.

– Można wyłuskać kilka ciekawych rozwiązań, ale generalnie mimo ogromu nowych przepisów olśniewającego rezultatu lepiej się nie spodziewać. To, co przyspieszą za pomocą punktowych zmian, spowolnią przez ogólny bałagan po wejściu w życie noweli – uważa dr Mariusz Bidziński, szef departamentu prawa gospodarczego w kancelarii Chmaj i Wspólnicy.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane