statystyki

Komisja weryfikacyjna nie zamiata brudów pod dywan: Teraz zajmie się sprawą nieruchomości przy ul. Marymonckiej 49

autor: Patryk Słowik06.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.09.2018, 09:36
Komisja weryfikacyjna

Komisja weryfikacyjnaźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

20 września br. organ wyjaśniający reprywatyzacyjne nieprawidłowości zajmie się sprawą nieruchomości przy ul. Marymonckiej 49 – dowiedział się DGP.

To sprawa o tyle istotna, że w ostatnich tygodniach Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy, zarzucił konkurentowi w wyborach – Patrykowi Jakiemu, który jest też przewodniczącym komisji weryfikacyjnej – chęć ukrycia sprawy. Powód? Kontrowersje w całej procedurze reprywatyzacyjnej budzi udział członków Prawa i Sprawiedliwości.

– Kilkanaście dni temu komisja uzyskała dokumenty dotyczące tej nieruchomości, po wstępnej analizie wytypowano świadków do przesłuchania. Jednocześnie jest to dowód na to, że wbrew zarzutom Jana Śpiewaka komisja niczego nie ukrywa. Wręcz przeciwnie – przeprowadzi czynności w tej, jak, w innych dotychczas rozpatrywanych sprawach, w pełni transparentnie – zapewnia wiceprzewodniczący organu Sebastian Kaleta. Przesłuchany zostanie m.in. Edmund Świderski, stołeczny radny z ramienia PiS, który w 2004 r. był zastępcą dyrektora zakładu gospodarowania nieruchomościami na warszawskich Bielanach (Jan Śpiewak zarzuca mu szereg nieprawidłowych działań przy sprawie Marymonckiej 49).


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane