statystyki

Reprywatyzacja: Komisja Jakiego opóźnia przekazanie nieruchomości Warszawie

autor: Patryk Słowik11.06.2018, 07:21; Aktualizacja: 11.06.2018, 08:39
Stołeczny WSA postanowił rozprawy odroczyć do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia złożonych wniosków o wyłączenie.

Stołeczny WSA postanowił rozprawy odroczyć do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia złożonych wniosków o wyłączenie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Niejasność co do poprawności decyzji organu kierowanego przez Patryka Jakiego potrwa dłużej, niż wszyscy przypuszczali. Powód? Członkom komisji weryfikacyjnej nie podobają się sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, do którego trafiły skargi na decyzje organu. Patryk Jaki żąda więc wyłączenia z orzekania tych sędziów, którzy zajmowali się w przeszłości sprawami reprywatyzacyjnymi. W efekcie choć zaskarżone decyzje komisji są wykonalne, to nadal nie wiadomo, czy miasto ostatecznie będzie władało nieruchomościami przy ul. Twardej, pl. Defilad i dawnej Siennej.

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl działanie komisji weryfikacyjnej uważa za obstrukcję.

– Miasto jest zainteresowane, aby te rozstrzygnięcia zapadły jak najszybciej. Być może obawa komisji weryfikacyjnej przed niekorzystnym dla niej rozstrzygnięciem legła u podstaw takich działań – tłumaczył na zwołanym w piątek spotkaniu prasowym.

Pełnomocnik miasta Bartosz Przeciechowski dodał, że trudno wyobrazić sobie, aby za podstawę do wyłączenia sędziego uznać to, że w przeszłości wydał on wyrok, który nie podoba się organowi.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane