statystyki

Komisja weryfikacyjna. Pogromcy duchów

autor: Patryk Słowik27.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 27.03.2018, 09:39
Kamienica

Do wydania nieruchomości kuratorowi, który rzekomo reprezentował Pawlaka, nie doszło tylko dlatego, że sprawą zainteresował się burmistrz dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłockiźródło: ShutterStock

 Decyzja zwrotowa dotycząca kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 w Warszawie została uchylona. Podstawowa przyczyna: mężczyzna, na rzecz którego urzędnicy chcieli dokonać zwrotu, nie żył w chwili wydawania decyzji administracyjnej.

Komisja weryfikacyjna zajęcie się sprawą nieruchomości przy ul. Łochowskiej 38 zapowiedziała we wrześniu 2017 r. tuż po ukazaniu się tekstu w DGP „Warszawa. Miasto duchów” (DGP nr 188/2017). Dotarliśmy do dowodów na to, że stołeczny ratusz bez większego zastanowienia wydawał decyzje reprywatyzacyjne na rzecz osób, które od dziesięcioleci nie żyją.

9 grudnia 2011 r. Jakub R., zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wydał decyzję o zwrocie kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że połowę praw do niej przyznano „nieznanemu z miejsca pobytu” Józefowi Pawlakowi. Mężczyzna urodził się w 1883 r. A zmarł w 1949 r. Mówiąc wprost, stołeczni urzędnicy postanowili zwrócić kamienicę, w której mieszkały 24 rodziny, osobie mającej 128 lat. A właściwie prawnikowi, który uznał, że będzie reprezentował jej interesy.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane