statystyki

Dzień Edukacji Prawnej po raz pierwszy w Sądzie Najwyższym

autor: Małgorzata Kryszkiewicz13.03.2018, 07:43; Aktualizacja: 13.03.2018, 08:36
Będzie można skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy sędziów SN z rzeczywistością

Będzie można skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy sędziów SN z rzeczywistościąźródło: ShutterStock

Udział w symulacjach rozpraw, zwiedzanie gmachów sądowych, spotkania z sędziami oraz adwokatami i radcami prawnymi – to atrakcje czekające na tych, którzy zechcą wspólnie z przedstawicielami świata prawniczego obchodzić przypadający na 15 marca Dzień Edukacji Prawnej. Inicjatorem obchodów jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, a współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”. Dziennik Gazeta Prawna objął nad wydarzeniem patronat medialny.

Imprezy z okazji DEP zostały zaplanowane na terenie wielu sądów w Polsce. Do akcji przyłączyły się nie tylko jednostki z tak dużych ośrodków jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto. Ciekawą ofertą może się pochwalić np. Sąd Rejonowy w Wałczu, który zorganizował m.in. wizytę dla dzieci z przedszkola, której towarzyszyć będzie rozmowa z sędzią oraz wizyta w pokoju przesłuchań małoletnich. Młodzież ze szkoły podstawowej weźmie natomiast udział w symulacji rozprawy na temat, jaki zgłoszą sami uczniowie.

Młodzi warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić m.in. budynek sądu okręgowego oraz trzech warszawskich sądów rejonowych. Nowością będzie też możliwość zapoznania się z rolą oraz pozycją ustrojową Sądu Najwyższego. SN bierze udział w wydarzeniu po raz pierwszy.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane