statystyki

Dzień Edukacji Prawnej po raz pierwszy w Sądzie Najwyższym

autor: Małgorzata Kryszkiewicz13.03.2018, 07:43; Aktualizacja: 13.03.2018, 08:36
Będzie można skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy sędziów SN z rzeczywistością

Będzie można skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy sędziów SN z rzeczywistościąźródło: ShutterStock

Udział w symulacjach rozpraw, zwiedzanie gmachów sądowych, spotkania z sędziami oraz adwokatami i radcami prawnymi – to atrakcje czekające na tych, którzy zechcą wspólnie z przedstawicielami świata prawniczego obchodzić przypadający na 15 marca Dzień Edukacji Prawnej. Inicjatorem obchodów jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, a współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”. Dziennik Gazeta Prawna objął nad wydarzeniem patronat medialny.

Imprezy z okazji DEP zostały zaplanowane na terenie wielu sądów w Polsce. Do akcji przyłączyły się nie tylko jednostki z tak dużych ośrodków jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto. Ciekawą ofertą może się pochwalić np. Sąd Rejonowy w Wałczu, który zorganizował m.in. wizytę dla dzieci z przedszkola, której towarzyszyć będzie rozmowa z sędzią oraz wizyta w pokoju przesłuchań małoletnich. Młodzież ze szkoły podstawowej weźmie natomiast udział w symulacji rozprawy na temat, jaki zgłoszą sami uczniowie.

Młodzi warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić m.in. budynek sądu okręgowego oraz trzech warszawskich sądów rejonowych. Nowością będzie też możliwość zapoznania się z rolą oraz pozycją ustrojową Sądu Najwyższego. SN bierze udział w wydarzeniu po raz pierwszy.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane