Oferta do przetargu tylko przez internet

autor: Sławomir Wikariak13.02.2018, 07:40; Aktualizacja: 13.02.2018, 09:12
Przesyłanie JEDZ przez internet to jedynie pierwszy krok do pełnej informatyzacji zamówień.

Przesyłanie JEDZ przez internet to jedynie pierwszy krok do pełnej informatyzacji zamówień.źródło: ShutterStock

Firmy, które nie mają bezpiecznego podpisu elektronicznego, powinny go szybko wyrobić. Już od 18 kwietnia część dokumentów będą mogły przesyłać wyłącznie z jego użyciem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • przerwa śniadaniowa(2018-02-13 10:58) Zgłoś naruszenie 50

  Kolejna zmiana prawa i kolejny burd... Czego się nie dotkną to wychodzi brud smród i ubóstwo intelektualne. Termin wejścia w życie dyrektywy ich zaskoczył i przez to korzystający z rynku zamówień będą musieli korzystać z protez rozwiązań systemowych.

  Odpowiedz
 • Jan(2018-02-13 20:13) Zgłoś naruszenie 10

  Pewien problem. Serwery pocztowe nie przyjmują zaszyfrowanych plików, blokują dostęp lub usuwają. Jedyna możliwość to plik w chmurze z linkiem do pobrania. Przesłanie takiego pliku wymaga klucza symetrycznego. Wyjściem byłby klucz publiczny zamawiającego ale wtedy może on otworzyć dokument przed terminem. Aktualnie, czasowo, rozwiązaniem jest jawność jedz przed terminem otwarcia ofert i tajność oferty do czasu otwarcia.

  Odpowiedz
 • antyIT(2018-02-14 08:08) Zgłoś naruszenie 10

  Po 18 października, żeby zrobić przetarg trzeba będzie być geniuszem informatycznym. Kolejne utrudnienie, kolejna kłoda pod nogi zarówno zamawiających, jak i wykonawców. No i... po co to wszystko? Do czego to prowadzi? Za kilka lat być może już nawet nie będzie można iść do sklepu i kupić bułki na śniadanie, tylko trzeba będzie najpierw założyć konto na jakimś portalu, wnieść odpowiednie opłaty, uzyskać dostęp, pobrać hasła PIN-y i kody, które trzeba będzie pamiętać i okresowo zmieniać, zalogować się, wypełnić skomplikowany formularz, sprawdzić, wydrukować, wysłać maila, odebrać SMS z kodem autoryzacyjnym, jeszcze raz zalogować wylogować, zawiesił się, odwiesił się itd., wybrać formę płatności, miejsce dostawy, pobrać jeszcze jeden kod itd. itp... Jak wszystko się uda pokonać, to za jakieś 2 dni przywiozą nam bułeczkę i będziemy się cieszyć, że ją kupiliśmy "bez wychodzenia z domu"... Amerykanie wylądowali na Księżycu mając na pokładzie "komputer" o pamięci RAM 8 kB! Dzisiaj miliony razy mocniejsze komputery stosujemy do zadań miliony razy prostszych, aniżeli lądowanie na Księżycu strasznie sobie tym komplikując życie! Po co nam to?...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane