Ziobro stawia adwokaturę przed TK. Eksperci: To niedozwolone

autor: Patryk Słowik14.12.2017, 07:17; Aktualizacja: 14.12.2017, 07:28
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Prokurator generalny chce, by TK skontrolował wewnętrzne prawo stanowione przez samorząd adwokacki. Eksperci mówią: to niedozwolone

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Saul(2017-12-14 10:17) Zgłoś naruszenie 148

    Kolejny krok do upaństwowienia adwokatury. Cytując klasyka: "To, że jesteśmy w ****** to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać".

    Odpowiedz
  • Warsz1417(2017-12-14 09:24) Zgłoś naruszenie 1129

    Rozpatrywanie wniosku niedozwolone? Zdrada Ojczyzny nie jest dozwolona, a czynią to UBrońcy "demokracji i konstytucji", że o ulicznych burdach UBrońców PRL-u nie wpomnę!

    Odpowiedz
  • Inspekcja Skarbowa(2017-12-14 09:22) Zgłoś naruszenie 920

    Pokaz lekarzu co masz w garazu,pokaz mecenasie ile masz w kasie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roman(2017-12-14 09:08) Zgłoś naruszenie 1813

    E tam w bolszewii wszystko wolno..też mi neews

    Odpowiedz
  • BRAWO MIn. ZIOBRO!(2017-12-14 08:51) Zgłoś naruszenie 5855

    Bierz się za nich Min Ziobro , zobacz na co idą pieniądze, jak szkolą, jak naprawdę wyglądają aplikacje, za ile pracują młodzi ludzie, kto tam rządzi, jak obsadzają całe miasta 1 kancelarią, i w pewnej TV o demokracji opowiadają tak! aplikant za 600 zł a potem do wiedzenia i następny a adwokat inkasuje za jego robotę. to jest demokracja Popieram ministra!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ttr(2017-12-14 08:49) Zgłoś naruszenie 348

    Z kim minister Ziobro chce reformować system prawny? Walczy ze wszystkimi nie mając żadnego zaplecza wśród prawników. Nawet magistrów prawa pan minister już zlekceważył. Nie da się prowadzić walki samemu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mikado(2017-12-14 08:46) Zgłoś naruszenie 2812

    Co to znowu za wyreżyserowany skandal ? SK 16/07. Pod tą sygnaturą znajdziecie Państwo, mam na myśli czytelników, dowód na to, że Trybynał dokonywał kontroli prawa ustanowionego przez organ samorządu zawodowego. W doktrynie prawa konstytucyjnego wówczas oceniono pozytywnie fakt, że TK podjął się zbadania aktu organu samorządu zawodowego. Zapomniałbym: wyrok wydano 23 kwietnia 2008 r. Z drugiej strony, skoro prawo samorządu zawodowego jest niezgodne z ustawą zasadniczą, dlaczego ma obowiązywać? Proszę, nie mówić nic o samodzielności samorządu zawodowego czy nie prawić komunałów o społeczeństwie obywatelskim. Składki członkowskie, niski poziom szkolenia, skandale władz samorządowych, kolesiostwo w organach sądownictwa dyscyplinarnego, to są fakty.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • TW(2017-12-14 07:57) Zgłoś naruszenie 2017

    Jeżeli TK zajmie się tą sprawą to dokona samo delegalizacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oczywiste(2017-12-14 07:48) Zgłoś naruszenie 4514

    przecież to oczywiste ze uchwały Naczelnej Rady Adwokackiej mogą być niezgodne z ustawą zasadniczą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz