statystyki

Prezydent zajmie się teraz nową ordynacją wyborczą

autor: Tomasz Żółciak24.07.2017, 07:29; Aktualizacja: 24.07.2017, 07:54
Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa.

Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa.źródło: ShutterStock

We wrześniu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się seminarium poświęcone funkcjonowaniu samorządów. Jednym z omawianych tematów będzie dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – dowiedział się DGP.

Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa. Nie wiadomo, czy Andrzej Duda weźmie w nim udział, czy wyśle swojego przedstawiciela. Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta przez kilka dni nie odpowiedziało na nasze pytania.

Informacje o planowanym seminarium potwierdza jeden z ekspertów mający wziąć w nim udział. – Zostałem poproszony o przygotowanie referatu na temat doświadczeń związanych z wprowadzeniem limitu ograniczenia kadencji – mówi dr Adam Gendźwiłł z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Uniwersytecie Warszawskim.

Jakie informacje przekaże uczestnikom spotkania? Trop wiedzie do niedawnej publikacji „Czy potrzebujemy limitu kadencji w samorządzie?”, której dr Gendźwiłł jest współautorem. Wynika z niej, że wśród 29 przebadanych krajów europejskich klasyczne ograniczenie liczby kadencji samorządów pojawia się tylko w dwóch. We Włoszech burmistrz może sprawować swoją funkcję przez dwie pięcioletnie kadencje, a w Portugalii – przez trzy czteroletnie.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2017-07-24 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Miał czas się zająć . Teraz będzie bruździł . Jak dotąd zresztą .

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipński(2017-07-24 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Będę "strzelał"... w sierpniu okaże się czy celnie. Pan prezydent dogadał się z panią G. , Kamińskiemu włos z głowy nie spadnie, bo okaże się, że jednak prezydent mógł go ułaskawić. Zmiany w sadownictwie będą, ale ich nie będzie, bo prawnicy będą je konsultowali. Wszystko zgodnie ze starą maksymą, trzeba wszystko zmienić, żeby nic się nie zmieniło. Kilku sędziów odejdzie w stan spoczynku ( im też włos z głowy nie spadnie). Nastąpi po raz kolejny "samooczyszczenie" środowiska, a wojna będzie pomału wygaszana. Tylko po co tę żabę jedliśmy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane