statystyki

Prezydent zajmie się teraz nową ordynacją wyborczą

autor: Tomasz Żółciak24.07.2017, 07:29; Aktualizacja: 24.07.2017, 07:54
Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa.

Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa.źródło: ShutterStock

We wrześniu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się seminarium poświęcone funkcjonowaniu samorządów. Jednym z omawianych tematów będzie dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – dowiedział się DGP.

Spotkanie – z naszych ustaleń wynika, że planowane na 12 września – organizowane jest przez Narodową Radę Rozwoju, działającą przy głowie państwa. Nie wiadomo, czy Andrzej Duda weźmie w nim udział, czy wyśle swojego przedstawiciela. Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta przez kilka dni nie odpowiedziało na nasze pytania.

Informacje o planowanym seminarium potwierdza jeden z ekspertów mający wziąć w nim udział. – Zostałem poproszony o przygotowanie referatu na temat doświadczeń związanych z wprowadzeniem limitu ograniczenia kadencji – mówi dr Adam Gendźwiłł z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Uniwersytecie Warszawskim.

Jakie informacje przekaże uczestnikom spotkania? Trop wiedzie do niedawnej publikacji „Czy potrzebujemy limitu kadencji w samorządzie?”, której dr Gendźwiłł jest współautorem. Wynika z niej, że wśród 29 przebadanych krajów europejskich klasyczne ograniczenie liczby kadencji samorządów pojawia się tylko w dwóch. We Włoszech burmistrz może sprawować swoją funkcję przez dwie pięcioletnie kadencje, a w Portugalii – przez trzy czteroletnie.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2017-07-24 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Miał czas się zająć . Teraz będzie bruździł . Jak dotąd zresztą .

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipński(2017-07-24 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Będę "strzelał"... w sierpniu okaże się czy celnie. Pan prezydent dogadał się z panią G. , Kamińskiemu włos z głowy nie spadnie, bo okaże się, że jednak prezydent mógł go ułaskawić. Zmiany w sadownictwie będą, ale ich nie będzie, bo prawnicy będą je konsultowali. Wszystko zgodnie ze starą maksymą, trzeba wszystko zmienić, żeby nic się nie zmieniło. Kilku sędziów odejdzie w stan spoczynku ( im też włos z głowy nie spadnie). Nastąpi po raz kolejny "samooczyszczenie" środowiska, a wojna będzie pomału wygaszana. Tylko po co tę żabę jedliśmy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane