statystyki

Iustitia chce się pozbyć wiceministra Piebiaka

autor: Piotr Szymaniak24.07.2017, 07:46; Aktualizacja: 24.07.2017, 09:49
Łukasz Piebiak/ fot. Wojtek Górski

Łukasz Piebiak/ fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” wnosi o wykluczenie Łukasza Piebiaka, wiceministra sprawiedliwości. To sedno uchwały przyjętej przez władze największej organizacji sędziów.

Swoją decyzję zarząd motywuje „działaniami i wypowiedziami” Piebiaka wspierającymi nowelizację prawa o ustroju sądów powszechnych. Zdaniem przedstawicieli Iustitii poparcie dla ustawy, która daje ministrowi sprawiedliwości prawo wymiany prezesów sądów, jest sprzeczne z podstawowymi celami organizacji. Tymi, zgodnie ze statutem, są: urzeczywistnianie zasad demokratycznego państwa prawnego, umacnianie niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz troska o ich autorytet oraz dążenie do pełnej realizacji praw człowieka i wolności obywatelskich.

– Jest mi przykro. Nie zgadzam się z takimi pomysłami. Nie widzę żadnego powodu, by mnie wykluczyć ze stowarzyszenia. Uważam, że to obecny zarząd działa na jego szkodę. Mam nadzieję, że za jakiś czas członkowie oprzytomnieją i wybiorą rozsądnych przedstawicieli – mówi nam Łukasz Piebiak, który o wniosku dowiedział się od nas. W Iustitii działał od lat.

Wiceminister ma teraz miesiąc na złożenie odwołania do zebrania delegatów stowarzyszenia. Już zapowiedział, że z tego prawa zamierza skorzystać. Jeśli gremium uwzględni odwołanie, wówczas zarządowi stowarzyszenia będzie przysługiwało prawo oprotestowania tej decyzji.


Pozostało jeszcze 25% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • jagab.(2017-07-24 11:22) Zgłoś naruszenie 112

    Dopiero???????!!!!

    Odpowiedz
  • divide et impera(2017-07-25 05:16) Zgłoś naruszenie 35

    Ze starymi korporacjami Ziobro niczego nie zdziała. Oni go nie lubią i nie lubia PIS-u i nic tego nie zmieni. Mogliście uwolnić usługi prawnicze, utworzyć doradców prawnych co odciągnęłoby ludzi od starych korporacji, a stare korporacje musiałyby zająć się konkurencją na wolnym rynku a nie politykowaniem. A tak, macie przeciwników skorporowanych i rzeszę obojętnych magistrów, którym nie specjalnie zależy, bo nic, mimo waszych obietnic, z waszych rządów nie mają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane