statystyki

Asesorzy komorniczy nie będą jednak bezczynni

autor: Piotr Szymaniak23.02.2017, 07:21; Aktualizacja: 23.02.2017, 08:32
prawo

Wadą propozycji MS – w opinii Rady Legislacyjnej – jest też pozostawienie hybrydowego statusu komornikaźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości wycofuje się z radykalnego ograniczenia możliwości prowadzenia egzekucji przez osoby dopiero przygotowujące się do zawodu komornika.

Nie będzie zakazu wykonywania czynności egzekucyjnych przez asesorów komorniczych poza kancelarią – dowiedział się DGP. Nakaz osobistego ich przeprowadzania przez komornika przewiduje projekt nowej ustawy o komornikach sądowych. Propozycja była jednak krytykowana zarówno przez samych egzekutorów długów, jak i asesorów. Wskazywano m.in., że w konsekwencji zmian komornikami będą zostawać osoby nieprzygotowane do samodzielnego wykonywania zawodu. Innym skutkiem byłoby zwiększenie zaległości w egzekwowaniu wierzytelności.

Ten argument podnoszą już nie tylko komornicy, ale także Rada Legislacyjna przy Prezesie Rady Ministrów.

Nie będzie wyłomu w systemie


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Marcin(2017-03-01 07:22) Zgłoś naruszenie 30

    Zakazać wszystkiego i wszystkim! I niech prowadzą kancelarie z oszczędności bo przecież z budżetu Państwa nie mają nawet grosza.

    Odpowiedz
  • Młody Komornik do odstrzału(2019-03-04 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Niech przejmują te całą egzekucje - zniszczyli wszystko - zostaną najdłużej tylko Ci co mają stare kancelaria, bo względnie mają dużo różnych spraw - zdechną trochę pozniej niż inne, ale przecież o to chodzi w tym złodziejskim kraju.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane