Prezydent mebluje Sąd Najwyższy i mianuje kolejnych sędziów. Zaleśny: To delikt konstytucyjny

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki10.10.2018, 07:10; Aktualizacja: 10.10.2018, 07:48
TSUE podejmie decyzję w ciągu kilku dni, nie słuchając już Polski

TSUE podejmie decyzję w ciągu kilku dni, nie słuchając już Polskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Naczelny Sąd Administracyjny chciał wstrzymania nominacji , ale Andrzej Duda mianuje kolejnych sędziów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • iudex(2018-10-15 07:33) Zgłoś naruszenie 10

    PAD złamał konstytucję bo zwykła ustawa emerytalna NIE MOŻE UCHYLAĆ PRZEPISU ZNOSIĆ PRZEPISU KONSTYTUCJI O 5-LETNIEJ KADENCJI PREZESA .tylko w drodze b zmiany konstytucji jest to możliwe. Kaczyński jako uczeń profesora Erlicha o tym dobrze wie..

    Odpowiedz
  • Andrzej II Uda(2018-10-11 20:51) Zgłoś naruszenie 40

    To nie delikt. To delicje.

    Odpowiedz
  • avWy chcieliście meblować wg Tuska --Inspektor Pra(2018-10-11 19:54) Zgłoś naruszenie 82

    .Tusk ogłosił :"Policji i Wojsku co dotyczyło takze bylych SBków i byłym partyjnych, nie mozna zabierać prawa do wczesniejszego wieku emerytalnego w trakcie gry-tak się nie godzi !" --ale robotników zatrudnionych od 15 roku życia także w szkodliwych i nieb warunkach pracy gazy wybuch i truj ,rtęć ,nieb i wysok napiecia ,cisnienia ,temp, promieniowanie izotopowe, hałas bardzo wysoki itp....chciał zmusić do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i dni pracy w soboty i swieta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie jak to za komuny bywało wolnych..kradnąc Im Ustawą POmostową wczesniejszy wiek emerytalny . -a wszystko to w sytuacji „każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). „

    Odpowiedz
  • realista 50(2018-10-11 11:15) Zgłoś naruszenie 69

    Bert- płycizna ci z kołnierza wychodzi , jak słoma z butów..................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • @ do ereglo(2018-10-10 20:36) Zgłoś naruszenie 98

    ereglo...idz na przerwę sniadaniową..może wróci trzeżwość spojrzenia na Polskę ha ha no co ..trole z firmy PO....co was tak gniecie w dołku ? Odcinanie od władzy ( czytaj -kasy ) ? No to ja pokrzyczę..KONSTYTUCJA.! Dlaczego POpaprani aferzyści,złodzieje i inne szzumowiny nie siedzą w więzieniu. Ządam uruchomienia programu "cela+" Konstytucja gwarantuje mi praworządność w Polsce

    Odpowiedz
  • Bert(2018-10-10 19:10) Zgłoś naruszenie 1513

    umeblował to was w gazecie POprawnej wuj axel. Ale czy jego mebelki nie wychodzą już aby trochę z mody... A tak przy okazji, jakże miło ogląda się pianę na pyskach sfrustrowanych trolli, sprzedawczyków i pożytecznych itiotów wpisanych powyżej

    Odpowiedz
  • kik(2018-10-10 16:08) Zgłoś naruszenie 1812

    tak rodzi sie dyktatura. 24 lata temu, czyli w 1994 roku na bialorusi w demokratycznych wyborach wybrano "cieplego" lukaszenke ..... i to byly ostatnie demokratyczne wybory pis idzie w tym kierunku

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-10 12:53) Zgłoś naruszenie 2712

    Żaden obywatel, a tym bardziej żaden polityk nie powinien ignorować orzeczeń Sądów. Z ignorowania ich żadne dobro w historii nie płynęło.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość(2018-10-10 12:52) Zgłoś naruszenie 2015

    Odczepcie się od Prezydenta. Po prostu musi teraz obsadzić SN tak aby był dla niego przychylny kiedy stanie przed Trybunałem Stanu. Nie chce ale musi.

    Odpowiedz
  • JULA(2018-10-10 12:41) Zgłoś naruszenie 828

    Kaczyński jest gorszy nawet od Piłsudskiego . Nadzieja w tym że pan Tusk nas z tego wyciągnie i znowu będzie rządziła pani Angela . Takie państwo !!!!! Dziadek z Wermachtu w grobie się przewraca .

    Odpowiedz
  • JR5068(2018-10-10 12:06) Zgłoś naruszenie 185

    Może by tego pawia zdjąć z bramy TK a w to miejsce wstawić prawdziwe godło RP, czyli orła w koronie?

    Odpowiedz
  • january(2018-10-10 12:05) Zgłoś naruszenie 146

    Sami Swoi sąd sadem ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie -Mama PAWLAKA

    Odpowiedz
  • realista(2018-10-10 11:18) Zgłoś naruszenie 3419

    A ja się nie dziwię. narobił już tyle boruty konstytucyjnej że jedno więcej czy mniej nie znaczenia. Dziwię się natomiast władzom UJ w Krakowie że nie odbiorą mu tytuł d nauk prawnych. Jako student tej uczelni jest mi przykro że tak ją ośmiesza. Z Konstytucji zrobił broszurkę a z sądami się nie liczy. Kończ waść tą kadencję przepadnij w buszu ..........ze wstydu jeśli go masz! KOMPROMITACJA NARODOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Niezaleznośc p.o. Prezydenta ....(2018-10-10 11:01) Zgłoś naruszenie 2214

    Pan GURU z kasty PIS każe … SŁUGA na urzędzie p.o. PREZYDENTA RP … musi. !!!! Chyba jasne jak budowa CEPA z PIS. Skoro tak, to jest pytanie wobec tego … po co są w POLSCE odrębne i kosztowne wybory na p.o. Prezydenta RP … ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PLN(2018-10-10 10:56) Zgłoś naruszenie 2916

    Jeżeli sprawa dotyczy Prezydenta (w sytuacji gdy cześć środowiska twierdzi co najmniej blednie ze czyni coś wbrew orzeczeniom) to ten delikt jest już znany, zdefiniowany mianowicie jest to delikt konstytucyjny. A co w sytuacji gdy tzw trzecia władza czyli sądownicza próbuje wbrew konstytucji wyeliminować jedna z władz jaka jest władza ustawodawcza nie stosując się do powszechnie obowiązującego prawa(ustaw). Stawiając się tym samym ponad jakimkolwiek prawem. Bo nie oszukujmy się z norm tak generalnych i abstrakcyjnych zawartych w konstytucji każdy może wywieść dla siebie jedynie sluszne wnioski. Wiec czy w tym przypadku mamy delikt czy może jest to już rebelia sądów powszechnych?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PLN(2018-10-10 10:28) Zgłoś naruszenie 384

    Widać jedni uważają, że w Polsce nie obowiązują już ustawy i będą wydawać orzeczenia i uchwały na podstawie Konstytucji, Więc drudzy nie będą głupsi i gorsi będą nominować na tejże samej podstawie. Wbrew uchwale NSA bo przecież Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym

    Odpowiedz
  • przerwa śniadaniowa(2018-10-10 09:40) Zgłoś naruszenie 4822

    Zaczynam współczuć maliniakowi. Co on biedny pocznie po kadencji zakończonej hańbą. Zepsuł już życie całej rodzinie.Tata z mamą w Krakowie palą się ze wstydu w środowisku akademickim, żona do zawodu nie wróci, córka pokutuje za grzechy ojca a on sam będzie na pokolenia przykładem marionetki w życiu politycznym. Stał się takim "wampirem praworządności z Krakowa", który zagościł już w świadomości ludzi jako bardzo negatywna postać. Teraz ludzi tylko utwierdza w tym przekonaniu. Na usta ciśnie się okrzyk "KONSTYTUCJA Jędrek".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • say69mat(2018-10-10 07:48) Zgłoś naruszenie 2713

    Wyobraźmy sobie, że sanację Królestwa Danii realizuje ekipa pod wezwaniem Egona Olsena.

    Odpowiedz
  • demokrata (2018-10-10 07:42) Zgłoś naruszenie 3016

    nie rozumiem szwajcarow demokracja jak nigdzie a wpuszczaja na mownice komuniste z polski ktory lze jak bura s---ka az sie rzygac chce jak sie go widzi

    Odpowiedz