« Powrót do artykułu

Ustawa o komornikach: Plaster złamania nie wyleczy

Wielu komorników nie miałoby nic przeciwko upaństwowieniu. Dostawaliby stałą pensję, a odpowiedzialność za błędy, przynajmniej polityczna, spadałaby nie na ich środowisko, tylko na ministra sprawiedliwości – mówi dr Jarosław Świeczkowski, były prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Jarosław Świeczkowski

żródło: Materiały Prasowe

dr Jarosław Świeczkowski, były prezes Krajowej Rady Komorniczej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • Jurek(2016-08-06 22:15) Zgłoś naruszenie 54

  Fajnie posłuchać znających się na wszystkim mieszkańców internetu. Bycie komornikiem nie pozwala na wpis na listę radców ani adwokatów. Komornik już był urzędnikiem państwowym, do 1997 r. Skuteczność egzekucji wtedy była na poziome 5% bo komornik nic nie musiał a wypłatę i tak dostawał. Więc jak to w administracji, jak nie musiał, to nie robił. Skoro Państwo rezerwuje dla siebie sferę jaką jest sprawowanie wymiaru sprawiedliwości, to powinno robić to dobrze i skutecznie. Sprawą drugorzędną jest czy robi to komornikiem prywatnym czy państwowym, jeśli natomiast skuteczność egzekucji jest na poziomoe 20%, to jest to żenada, a nie wywiązywanie się z zarezerwowanego dla siebie sprawowania wymiaru sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • śrópka(2016-08-10 12:16) Zgłoś naruszenie 32

  "Te 7 lat jest po to by komornik gładko poszedł na EMERYTURĘ zamiast się uczyć tak jak inni. Co to oznacza niebawem się każdy przekona. Taki komornik będzie robił wszystko by miał jak największą EMERYTURĘ. Będzie to kosztem innych LUDZI. Sprawa jest jasna. Komornik może wrócić jak uzyska wykształcenie takie jak należy. Bezwzględni komornicy bez wykształcenia nie mogą być traktowani lepiej bo to łamie konstytucyjną zasadę równości wobec prawa które komornicy se łamią i nic se z tego nie robią. Nie są oni w niczym lepsi od innych LUDZI.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • to niesprawiedliwe(2016-08-06 20:29) Zgłoś naruszenie 33

  Komornik to jest urzędnik sadowy. Prywatyzowanie tego urzędu to pomyłka. Mnie natomiast bardzie bulwersuje to, ze komornik, zawód, który do niedawna można było wykonywać ze średnim wykształceniem, uprawnia do wpisu na liste radców prawnych albo adwokatów. A skoro komornik może się wpisac, to czemu nie mogą się wpisywać magistrowie prawa, którzy wykonują obsługę prawną czyli realnie zawod radcow prawnych w urzędach i firmach. Miedzy ich zawodem a zawodem radcy prawnego nie ma różnicy takiej jak w przypadku zawodu komornika.

  Odpowiedz
 • fly(2016-08-06 14:38) Zgłoś naruszenie 31

  Trzeba rozważyć czy za wszystkie błędy lekkomyślnych wierzycieli, ma odpowiadać Państwo? Na zasadzie dajmy kredyt, sprzedajmy towar, niech sie tym Komornik zajmuje.

  Odpowiedz
 • Lufka(2016-08-23 12:07) Zgłoś naruszenie 20

  .Jak się nie pogoni tych co bezdusznie kryją komorników - to dalej będzie to prowokować komorników do gwałcenia prawa i dalej będą potwornie przez to cierpieć Polacy. trza z tym skończyć na zawsze. Koniec samowoli komorników i ich bogacenia się na krzywdzie Polaków.

  Odpowiedz
 • daro(2016-08-11 09:08) Zgłoś naruszenie 11

  Pan Świeczkowski mylił zawód komornika z opiekunem społecznym. W drobnych sprawach - tzw, społecznych, doradzał dużnikom ..... jak skutecznie - ogólnie rzecz biorąc - przeciwdziałać czynnościom komorniczym.

  Odpowiedz
 • Pinia(2016-09-06 12:58) Zgłoś naruszenie 10

  Komornicy za dużo zarabiają. Muszą szanować prawo i LUDZI. Za każde złamanie prawa komornik musi być surowo karany. Tylko ciągła kontrola komorników i nie lekceważenie skarg na komorników może uzdrowić sytuację i zapobiegać łamaniu prawa przez komornika.

  Odpowiedz
 • Pełka(2016-09-27 10:48) Zgłoś naruszenie 00

  KOMORNICY TOŻ TO ARYSTOKRACJA Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI. IM ZAWSZE BĘDZIE DOBRZE. TYLKO LUD BĘDZIE PRZEZ NICH CIERPIAŁ. KOMORNICY ŁAMIĄ PRAWO I CO I NIC. TAK DOBRZE MA TYLKO ARYSTOKRACJA.

  Odpowiedz
 • wierzyciel(2016-08-18 13:31) Zgłoś naruszenie 02

  Populistyczne hasła polityków, fałszywe media, wreszcie ludzie bez żadnych moralnych zasad, mówiąc wprost łamiący prawo, bo kim jest osoba, która nie wykonuje wyroków? Jak wyrok dotyczy sprawy karnej to bandyta / przestępca, natomiast w cywilnym - egzekucji , biedny człowiek, którego nachodzi zły komornik. Ale żal

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!