« Powrót do artykułu

Bezzębne prawo. Czabański dla DGP: Ludzie nie czują się bezpiecznie. Przestępcy są bezkarni

Liberalny trend w naszej myśli prawniczej panuje od kilkunastu lat. Przy czym nie jest on oparty na jakichkolwiek dowodach. Wręcz ignoruje rzeczywistość, badania i społeczny brak poczucia sprawiedliwości - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Czabański karnista i ekonomista. W latach 2000–2001 był asystentem ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, a w latach 2005–2007 doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Czabański karnista i ekonomista. W latach 2000–2001 był asystentem ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, a w latach 2005–2007 doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jacek Czabański karnista i ekonomista. W latach 2000–2001 był asystentem ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, a w latach 2005–2007 doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (20)

 • toro(2016-03-27 09:34) Zgłoś naruszenie 3311

  Popieram zaostrzenie kar z naciskiem na podwyższenie minimalnych kar. Przeciwni będą tylko przestępcy albo ludzie oderwani od rzeczywistości.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • EMERYT(2016-03-27 11:21) Zgłoś naruszenie 318

  CAŁY POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI JAK NAJPRĘDZEJ POWINIEN BYĆ PODDANY " GENERALNEMU REMONTOWI "

  Odpowiedz
 • Luka(2016-03-27 10:30) Zgłoś naruszenie 2610

  To tzw prawo to prawo bandytów napisane przez bandytów dla bandytów. Dlatego zwykły obywatel boi się tego tzw prawa czy raczej grypsery, a bandyci nie.

  Odpowiedz
 • dziadek (2016-03-27 11:17) Zgłoś naruszenie 223

  Zaostrzenie pod warunkiem całkowitej bezstronności sądów,nie ma sadzenia dla my i wy,na co się zanosi. Skoki i Amber Gołd tak samo!

  Odpowiedz
 • odspawać(2016-03-27 14:01) Zgłoś naruszenie 144

  Aż się tego nie chce czytać. Długie to i mdłe, podobnie jak mdłe wypowiedzi pana Czabańskiego. Oczywiste manipulacje w regulacjach prawnych i praktyce prawa, czynione od ćwierć wieku w interesie świata przestępczego, w których wiodącym obszarem jest sfera gospodarcza, a przy okazji inne obszary i w interesie lobby prawniczego, omawiając jakby udaje, że tego nie wie. A był to jeden z fundamentalnych przekrętów składających się na rzeczywistość III RP. Zamiast dosadnie, po imieniu nazwać całe zło, nader delikatnie dotyka wierzchołka zjawiska. Panie ministrze Ziobro, w panu nadzieja, że weźmie się pan konsekwentnie za wyrugowanie z naszej rzeczywistości nawarstwionego zła i jego sprawców. Niech pan konsekwentnie realizuje program wyborczy PiS, ludzie naprawdę tego oczekują.

  Odpowiedz
 • wkur...(2016-03-27 13:46) Zgłoś naruszenie 142

  A całkowita bezkarność bandytow w mundurach została pominięta. Tak jak niedawna sprawa z wypuszczeniem gwałciciela-policjanta z aresztu.

  Odpowiedz
 • temidiusz(2016-03-27 12:39) Zgłoś naruszenie 124

  Karać ,karać i jeszcze raz karać . Kary stosować bezwzględnie do przestępców . Jeżeli Urzędnik popełni przestępstwo , to kara dwa razy taka niż gdyby to zrobił zwykły obywatel .Natomiast gdy obywatel popełni przestępstwo na Urzędniku , to to dostaje też dwa razy tyle niż gdyby zrobił to w stosunku do zwykłego obywatela .Odpowiedzialność jest wtedy powiązana z imunitetem, i karanie proste i jednoznaczne .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • DebrUfoNol(2016-03-27 12:14) Zgłoś naruszenie 98

  Zerwać zobowiązania międzynarodowe w sprawie kary śmierci o ile takie istnieją. Kara śmierci musi być. Ktoś skazuje nas na śmierć i zabija z jakichkolwiek powodów a jemu nic się nie stanie, co najwyżej pójdzie do sanatorium (więzienie). Czy to nie jest skazywanie na śmierć niewinnych ludzi? Czyli de facto istnienie kary śmierci przez to, że nie wykonuje się kary śmierci za popełnioną zbrodnię? Nie ma kary nie ma miary.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • amelie2(2016-03-27 15:40) Zgłoś naruszenie 72

  Przed zimą zapełniają się zakłady karne, bo warunki w nich, prawie sanatoryjne, są nieporównanie lepsze niż w noclegowniach. Więzienie powinno być karą, a nie tylko odizolowaniem bandyty od społeczeństwa. Dziś osadzony (nie mówi się więzień bo to uraża „godność” bandyty) ma o wiele więcej praw niż zwykły obywatel. Darmowy i błyskawiczny (bez żadnych kolejek) dostęp do lekarza, szpitala i leków. Darmowa TV, Internet , gazety, książki. Wyżywienie o niebo lepsze niż w szpitalach i sanatoriach. Szkolenia i niczym nieograniczona możliwość ubliżania służbom więziennym, pisania bzdurnych skarg do wszystkich instancji, ze Strasburgiem włącznie. Prawdziwe więzienia to są w Ameryce Południowej, Arabii Saudyjskiej lub Nigerii. Sprawcy najcięższych przestępstw, wobec braku kary śmierci, powinni być wysyłani właśnie tam. Będzie sprawiedliwe, dużo taniej i kara będzie rzeczywiście odstraszająca. Bo dziś sądu i polskiego prawa boją się porządni, normalni ludzie, a przestępcy tylko się śmieją z naszego „porządku” prawnego, z resocjalizacji i różnych chorych pomysłów w obronie praw człowieka.

  Odpowiedz
 • temidiusz(2016-03-27 12:59) Zgłoś naruszenie 53

  Karać , karać i jeszcze raz karać . Kary powiązać z odpowiedzialnością . Za przestępstwa popełnione przez Urzędników dwa razy większa kara niż gdyby to zrobił zwykły obywatel. Natomiast karać dwa razy większą karą zwykłego obywatela jeżeli dopuści się przestępstwa na Urzędniku Państwowy . Proste i jednocześnie jedoznaczne w interpretacji zastosowanie imunitetu i odpowiedzialności Urzędników Państwowych.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sa(2016-03-27 19:54) Zgłoś naruszenie 52

  Jak mogą czuć się bezpiecznie w takim Państwie ?. Proces ws. afery Amber Gold: Oskarżeni o 10 przestępstw nie przyznają się do winy.21.03.2016, 13:07; Aktualizacja: 21.03.2016, 13:07. To jest przekręt wszech czasów, tyle ludzi oszukano , nawet profesora S.P PAN ,trudno dziwić się zwykłym ludziom , ale gdzie były przez tyle lat organy najjaśnieszej RP (prokuratura,policja, CBA,ABW, Rząd POparci PSL przez 8 lat ,MF, sądy itp . Dopuszczono na skalę ok. 850 miln kradzież, defraudację społecznych pieniędzy dla ok. 19 tys. ludzi (resztki dostało ok.3 tys. za ok.50 miln , a gdzie reszta na księżycu ????!!!!!. Kto trzymał parasol (szukać winnych pośrednich , bo sami długo by się nie utrzymali) ,że tacy oszuści mogli tyle lat działać pod nosem temidy,MF,US, sądu, wyroki wielokrotnie w zawiasach ( mając wpływ p. Zurek krs co zrobił ?) cyrk i horror . Ruina Państwa Prawa i ochrony uczciwych Obywateli , straty olbrzymie często dorobek życia, info dziś SE . Liczymy ,że nowi wezmą się ,za wszystkich powiązanych przekręciarzy tej afery tych pośrednich też . Konieczne do zwrotu i odebrania są wszystkie kwoty przeflancowane na inne konta !!!!!

  Odpowiedz
 • prawnik(2016-03-29 06:30) Zgłoś naruszenie 43

  tem text to jest jakas farsa typowa polska hucpa jest dokladnie odwrotnie powodzenia w bantustanie

  Odpowiedz
 • piołun(2016-03-27 20:01) Zgłoś naruszenie 42

  Dopuki zdrewniałe muzgi prawnicze będą kształtować w Polsce system prawny , a wiedza prawnicza będzie sięgać aplikacji , nigdy nie wydobędziemy się z tego szamba prawnego . To Prezydent stoi na straży systemu prawnego i do tego ma narzędzia prawne takie jak np.Trybunał .Ustawy Sejmowe regulują między innymi i pracę Trybynału .Trybunał jaki jest to widać gołym okiem , napewno NIE STOI PONAD PRAWEM i nie może lekceważyć Ustawy Sejmowej . Przysięga wobec Prezydenta jest bardzo ważna bo ustawia system prawny , a debilne komentarze byłych członków tylko świadczą o błędzie wyboru ich na tak zacny Urząd .

  Odpowiedz
 • Jurek(2016-03-30 10:36) Zgłoś naruszenie 32

  To wszystko bzdudy, bo polacy czuli się coraz bezpieczniej: Aż 89 % Polaków swoje miejsce zamieszkania nazywa spokojnym i bezpiecznym – tak wynika z najnowszych badań CBOS-u z kwietnia 2013 roku. Ten rekordowo wysoki wynik poczucia bezpieczeństwa, najlepszy od 1987 roku, ściśle koreluje ze spadkiem przestępczości, zarówno tej poważnej przeciwko życiu i zdrowiu jak też tej bardzo uciążliwej społecznie np. drobnych kradzieży. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/87685,dok.html

  Odpowiedz
 • aaa(2016-03-31 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Wymiar sprawiedliwosci to podstawa panstwa. Albo naprawic albo zniszczyc za wszelką cene bo to jest nie do przyjecia co sie dzieje

  Odpowiedz
 • żarliwy katolik(2016-03-31 15:25) Zgłoś naruszenie 01

  A co na to pan Zbyszek ? Nasz najwyższy autorytet prawniczy wspomagany przez niejakiego maliniaka.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!