13,2 mln USD odszkodowania za niesłuszne skazanie. Zobacz, ile państwo może stracić na pomyłkach wymiaru sprawiedliwości

W mediach często pojawiają się informacje dotyczące milionowych roszczeń wysuwanych przez poszkodowanych za niesłuszny areszt bądź skazanie. Przygotowaliśmy zestawienie najgłośniejszych spraw, w których pokrzywdzeni przez błędy wymiaru sprawiedliwości domagali się odszkodowania i zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Cela w Kambodży

żródło: ShutterStock

13,2 mln USD – morderstwo, którego nie popełnił

13 lat niesłusznie spędzonych za kratkami kosztowało USA 13,2 mln USD. David Ayers został skazany za morderstwo 76-letniej Dorothy Bronw. Kobietę znaleziono martwą we własnym mieszkaniu, rozebraną od pasa w dół z wieloma ranami na ciele. Po 13 latach od wydania skazującego wyroku sąd uznał, że policjanci naruszyli prawa obywatelskie mężczyzny poprzez fałszowanie dowodów w sprawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • IUDEX(2014-03-27 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Omyłki sądowe były są i będą na całym świecie. Polska nie jest wyjątkiem. Jest ich mniej gdy zachowana jest gwarancja pełnej kontradyktoryjności w procesach i łatwy dostęp do pomocy prawnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!