13,2 mln USD odszkodowania za niesłuszne skazanie. Zobacz, ile państwo może stracić na pomyłkach wymiaru sprawiedliwości

W mediach często pojawiają się informacje dotyczące milionowych roszczeń wysuwanych przez poszkodowanych za niesłuszny areszt bądź skazanie. Przygotowaliśmy zestawienie najgłośniejszych spraw, w których pokrzywdzeni przez błędy wymiaru sprawiedliwości domagali się odszkodowania i zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

więzienie, więzień, areszt

żródło: ShutterStock

15,5 mln USD – niehumanitarne traktowanie i 22 miesiące w izolatce

Skazany za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających Stephen Slevin spędził 22 miesiące w izolatce więzienia w Nowym Meksyku. Slevina zaniedbywano do tego stopnia, że musiał sam dokonać zabiegu usunięcia zęba. Nie pozwalano mu także korzystać z prysznica, co przyczyniło się u niego do rozwoju grzybicy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • IUDEX(2014-03-27 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Omyłki sądowe były są i będą na całym świecie. Polska nie jest wyjątkiem. Jest ich mniej gdy zachowana jest gwarancja pełnej kontradyktoryjności w procesach i łatwy dostęp do pomocy prawnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!