« Powrót do artykułu

Polska ma problemy z szanowaniem praw człowieka

Polska znajduje się na siódmym miejscu pod względem liczby skarg, jakie zawisły przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu w ostatnich czterech latach. W 2011 r. było ich 6400. Częściej skarżono się tylko na Serbię, Ukrainę, Rumunię, Włochy, Turcję i Rosję, przeciwko której toczy się co czwarta sprawa w strasburskim Trybunale. Pocieszające tylko, że liczba wyroków przeciwko Polsce systematycznie spada (w 2008 r. było ich 141, w 2009 r. 133, rok później 107, w 2011 r. 71, a w 2012 r. 62 w tym 50 stwierdzających naruszenie przynajmniej jednego z artykułów konwencji).

Polska w Strasburgu

żródło: DGP

Polska w Strasburgu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Obkuty(2012-12-31 14:12) Zgłoś naruszenie 00

  1. A dlaczego to HFPCz nie chce przeglądu całego polskiego prawa ( obowiązującego) pod tym kątem ? Szczególnie dotyczy to podstaw egzystencji, jak prawo mieszkaniowe, czy prawo pracy ? Rozumiem że jest to przejaw samoograniczającej się rewolucji (w prawie) ?

  2. Co konkretnego HFPCz zrobiła w sprawie ostatniej zmiany wieku emerytalnego ?

  Proszę opublikować dokumenty, bo nie jesteście absolutnie wiarygodni w moich oczach i to od dawna, a konkretnie od objęcia funkcji przez panią Bortnowską.Doskonale znam jej poglądy z mediów, ale uważam, że bliżej jej w swoich poglądach do wizji katolickich organizacji charytatywnych i nie jest przygotowana do walki z brutalnym PRAWNIE naruszaniem praw człowieka, z jakim mamy do czynienia w ostatnich 15 latach w Polsce. ( dotyczą one małych, zmarginalizowanych środowisk, na pewno nie odbywających kar więzienia, ani tym bardziej nie karanych)

  P.S. A tak na marginesie.Czy wiedzą Państwo jak długi czasowo, mozolny i wymagający prawnie jest proces, w ogóle tylko przyjęcia sprawy do rozpatrzenia przed ETPCz ? Nie ma o tym w artykule ani słowa. Rzeczywiście tylko osadzeni w więzieniach mają na tyle czasu, aby temu się poświęcać.
  No nie ośmieszajcie się poziomem artykułu, albo nie publikujcie ich w ogóle. I tak wszyscy wiedzą jak jest w rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • Obkuty(2013-01-03 11:48) Zgłoś naruszenie 00

  Zobaczmy po jakich to obrzeżach porusza się HFPCz.W ostatnich dniach walczy o humanitarne traktowanie nietrzeźwych w izbach wytrzeźwień.
  Porównajmy te problemy.

  Przecież wyraźnie widać, że HFPCz nie chce nikomu wchodzić w drogę, a najmniej rządzącym.Bez narażania się, chce walczyć o prawa człowieka w Polsce ? Ta "aktywność" HFPCz to szyderstwo z otaczającej nas rzeczywistości.

  Rezultat jest jeden : powoli "chiniejemy" we wszystkich aspektach życia : płacy, traktowaniu ludzi, godności życia itp. itd.Ale to przecież globalizacja( wschodnia), nieprawdaż Helsińsko Fundacjo Praw Człowieka ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!