« Powrót do artykułu

Zamówienia publiczne: Elektronizacja przetargów na zakręcie

We wtorek rozstrzygną się losy przetargu na platformę e-Zamówienia. W razie opóźnień UZP ma przygotować alternatywne rozwiązanie. Termin wprowadzenia digitalizacji nie będzie przesunięty.

prawo6

żródło: ShutterStock

UZP nie planuje przesuwać terminu elektronizacji zamówień poniżej progów unijnych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • JakoTako(2020-03-09 13:24) Zgłoś naruszenie 21

  Od dwóch tygodni padł serwer do składania sprawozdań rocznych. UZP uważa, że to przeciążenie serwera, a to jest nie prawda. Nie potrafią przygotować serwerów do sprawozdań a elektronizacją chcą się zajmować.

  Odpowiedz
 • tym(2020-03-09 11:48) Zgłoś naruszenie 22

  W Polsce zamówienia publiczne mają charakter rodzinno-koleżeńsko-towarzyski.

  Odpowiedz
 • as(2020-03-09 09:10) Zgłoś naruszenie 13

  "Problemów nie unikniemy"... to oczywiście łagodnie powiedziane. Po jaką cholerę my chcemy wszystko na siłę elektronizować, jeśli w wielu przypadkach ta cała elektronizacja tylko stwarza mnóstwo problemów, a tradycyjne metody się sprawdziły i działają dobrze? Może chodzi o to... że ktoś ma na tym zarobić i tyle! A na marginesie: trzeba będzie chyba do końca roku ogłosić jak najwięcej przetargów, które przypadają na przyszły rok żeby jeszcze, jak się da, uniknąć tej elektronizacji...

  Odpowiedz
 • Kajmir(2020-03-10 06:18) Zgłoś naruszenie 00

  UZP nie potrafi zrobić przetargu tak, by ten nie został zakwestionowany. Świadczy to o tym, że to prawo jest chore i tak pogmatwane, że nie sposób się nie zgubić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!