« Powrót do artykułu

Prokurator panem procesu karnego [FELIETON]

W porównaniu z wrzawą, jaka towarzyszyła procedowaniu w Sejmie nowelizacji kodeksu karnego, obszerna zmiana kodeksu postępowania karnego odbywa się w dojmującej ciszy. Ustawa przeszła przez Senat bez poprawek. Obecnie czeka na podpis prezydenta.

prawo prokurator prokuratura

żródło: ShutterStock

Tak oto następuje konsekwentne przesunięcie środka ciężkości procesu karnego z sądu na rzecz jednej ze stron, jaką jest prokurator. Na razie z najbardziej drastycznych pomysłów wpisujących się w tę tendencję zrezygnowano na fali krytyki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • re(2019-08-12 11:03) Zgłoś naruszenie 90

    Pokutuje wciąż przekonanie, dziś już zupełnie anachroniczne, że prawo karne to przede wszystkim prawo karne materialne. Stąd też tak wielkie (i w pełni zresztą uzasadnione) oburzenie przy ostatniej demolce kodeksu karnego a zawstydzająca cisza, gdy do k.p.k. wprowadza się rozwiązania horrendalne merytorycznie i w co najmniej trzech przypadkach rażąco i niewątpliwie niekonstytucyjne.

    Odpowiedz
  • ... (2019-08-12 22:22) Zgłoś naruszenie 80

    Za komuny na sali też rządził prokurator

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!