« Powrót do artykułu

Tajemnica dziennikarska, lekarska i adwokacka pozostaną bez zmian

Nie będzie zmian ograniczających tajemnicę zawodową – w tym adwokacką, lekarską i dziennikarką. Po naszym tekście, w którym jako pierwsi ujawniliśmy plany ułatwienia prokuratorom pozyskiwania poufnych informacji, Ministerstwo Sprawiedliwości ugięło się pod presją krytyki.

prawnik 6

żródło: ShutterStock

Po naszym tekście minister Zbigniew Ziobro początkowo zapewniał, że zmiany dotyczące tajemnicy są szykowane, ale dziennikarze nie mają się czym martwić.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • filozof prawa(2018-10-05 09:57) Zgłoś naruszenie 50

  Mamy modę na ułomną formę konsultacji społecznych. Pisany jest durny, wadliwy, wprost głupi projekt i się czeka, czy zostanie podniesiony alarm. Jak pojawia się alarm, głupi projekt zostaje cofnięty. Wadą tej metody konsultacji jest jej losowość i ograniczona skuteczność. Prawa tworzy się tyle, że wiele błędnych rozwiązań nie jest wychwytywanych przez system "kontroli prasowej". W systemie tym opór musi być bardzo głośny, by został usłyszany. Więc rozwiązania "trochę wadliwe" i "nieco gorsze niż poprzednio" stają się prawem.

  Odpowiedz
 • xtr(2018-10-05 08:38) Zgłoś naruszenie 12

  Duzo mowia ale ***** przestepcow. Zlodzieje VAT-u tak jak inni zlodzieje wielkiej mafii kolesiostwa wysoko postawionego sa bezkarni. Mimo obietnic wyborczych raport o WSI gleboko ukryty Pan Prezes sie powtarza od lat tak jak jego partyjni kolesie. Wszyscy sa bardzo bogaci a wyszli z biedy. Sami przedsiebiorcy i geniusze biznesu

  Odpowiedz
 • UER(2018-10-05 16:59) Zgłoś naruszenie 02

  A dlaczego nie napisać uczciwie, że nie żadna tajemnica adwokacka, tylko zwykłe pomocnictwo w ukrywaniu przestępstwa? Jaka jest moralna przesłanka ukrywania faktu popełnienia przestępstwa. Niby dlaczego przestępca ma dostawać bonus w postaci możliwości ujawnienia przestępca swojemu pełnomocnikowie i kombinowanie z nim, jak się wywinąć odpowiedzialności za nie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!