statystyki

Tajemnica dziennikarska pod lupą śledczych

autor: Piotr Szymaniak26.02.2019, 07:00; Aktualizacja: 26.02.2019, 07:51
Prokuratora zapewnia, że nie ma nic wspólnego z próbą zalogowania się na konto dziennikarza. – Sprzęt w dalszym ciągu jest zapieczętowany i prokurator, bez decyzji sądu, w żaden sposób w to nie ingerował – zapewnia Piotr Sitarski z lubelskiej prokuratury.

Prokuratora zapewnia, że nie ma nic wspólnego z próbą zalogowania się na konto dziennikarza. – Sprzęt w dalszym ciągu jest zapieczętowany i prokurator, bez decyzji sądu, w żaden sposób w to nie ingerował – zapewnia Piotr Sitarski z lubelskiej prokuratury.źródło: ShutterStock

Dziennikarzowi, któremu prokuratora zatrzymała telefon i tablet, ktoś próbował się włamać na konto w chmurze. Hasło było na sprzęcie, do którego nikt bez zgody sądu nie może mieć dostępu.

Patryk Tomaszewski jest internetowym dziennikarzem. Zajmuje się głównie ujawnianiem patologii w policji. Informacje publikuje na swoim facebookowym profilu albo przekazuje innym mediom. Część mundurowych zaufała mu na tyle, że umożliwiła dostęp do zamkniętego forum dla policji. To właśnie z takiego forum pochodziło umieszczone w czerwcu ubiegłego roku na stronie Tomaszewskiego zdjęcie z policyjnej bazy danych. Dokumentowało ukaranie policjanta z Lubartowa, który kierując nieoznakowanym radiowozem, przekroczył o 60 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Wykroczenie ujawnił inny patrol z Łukowa, także poruszający się nieoznakowanym pojazdem. I zgodnie z przepisami nałożył na lubartowskiego policjanta mandat, a także zatrzymał mu prawo jazdy.

– Zachowanie policjantów z Łukowa było wzorowe, bo pokazali, że każdy jest równy wobec prawa – mówi Patryk Tomaszewski. Inaczej jednak sytuację komentowano na środowiskowym forum. – Naczelną zasadą w policji wciąż jest niekaranie siebie nawzajem. Ten, kto się do tego nie stosuje, jest nazywany „szmaciarzem” – tłumaczy dziennikarz.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane