« Powrót do artykułu

Groźne w skutkach luzowanie tajemnicy zawodowej

 Samorządy zawodowe i stowarzyszenia prawnicze protestują przeciwko planom ograniczenia tajemnicy zawodowej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. To reakcja na nasz ubiegłotygodniowy tekst, w którym jako pierwsi ujawniliśmy, że resort chce znacząco ułatwić prokuratorom pozyskiwanie poufnych informacji od adwokatów, radców prawnych, dziennikarzy, lekarzy czy doradców podatkowych.

prawnik

żródło: ShutterStock

Adwokaci przekonywali, że przygotowana zmiana uderza w istotę wykonywanego przez nich zawodu i nadmiernie ingeruje w prywatność osób korzystających z usług profesjonalnych prawników.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • pytajnik(2018-10-01 08:44) Zgłoś naruszenie 90

  "Luzowanie" tajemnicy dziennikarskiej skończy się tak, że dziennikarz I TAK ODMÓWI podania swego informatora. Bo nawet najgorszej jakości dziennikarz honor swój ma. Więc nieudolny prokurator zrobi mu proces. Smród będzie na całą Polskę, a gdy sprawa już trafi do sądów międzynarodowych, smród rozleje się jeszcze szerzej. To kolejna ustawa pisana młotkiem. Z gracją i głupotą godną tej ustawy, którą wymierzono w Izrael. A potem ze wstydem się wycofano.

  Odpowiedz
 • jak zwykle spóźnieni(2018-10-01 15:53) Zgłoś naruszenie 21

  Nie wywarzajmy otwartych drzwi !!! Zachód już dawno wypracował standardy w tym zakresie. W kwestiach "osobistych" - tajemnica zawodowa obowiązuje. W kwestiach "biznesowych" - brak jest możliwości powołania się przed organami na "tajemnicę" (nawet adwokacką czy dziennikarską). I tak to funkcjonuje.

  Odpowiedz
 • vcxz(2018-10-01 11:21) Zgłoś naruszenie 12

  bezprawne dzialania rekina HGW sa jawne i nikt jej nie raczy ukarac a szuka sie plotek by je ukarac

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!