« Powrót do artykułu

Zmiany w prawie karnym: Prawo to nie broń, a jeśli już, to obosieczna

Do polityków wszystkich opcji należy zaapelować o więcej roztropności i bezwzględne powstrzymywanie się od używania prawa karnego w bieżącej walce.

paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

Projekt można ocenić jako element gry politycznej bez większego znaczenia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • randy(2018-05-19 10:45) Zgłoś naruszenie 131

  Prawo karne w wydaniu polskim to kompletny szajs. Surowe kary za bzdurne "przestępstwa" i łagodne kary za zbrodnie. Babcia za batona idzie siedzieć na miesiąc, albo uczeń za podrobienie legitymacji dostaje wyrok pozbawienia wolności. W tym samym czasie mafiozo zamieszany w porwania, morderstwa i nie wiadomo co jeszcze dostaje 8 lat. Albo uwalniają łapownicę, która brała bo się podobno zakochała. Żenada nie prawo. Za obronę naruszonego miru domowego, broniący dostaje wyrok pozbawienia wolności. Kto takim oderwanym od rzeczywistości legislatorom dał legitymację do tworzenia prawa?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Niewinna prof Hania(2018-05-21 06:39) Zgłoś naruszenie 00

  No wspaniale ale dlaczego zostawia sie bezkranych urzednikow ktorzy moga stosowac przemoc i krzywdzic tak ludzi ze doprowadzaja ich do smierci?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wredna miernota(2018-05-20 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  Polskie prawo karne kwalifikuje czyn rowerzysty - mordercy jako "nieumyślne spowodowanie śmierci" karane rokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu.

  Odpowiedz
 • Leon_Z(2018-05-19 18:27) Zgłoś naruszenie 03

  Proponuję usunąć z orzecznictwa wszelkie stwierdzenia z grupy "plus nieskończoność" w rodzaju "...sprzeczne z zasadami sprawiedliwości społecznej..." Jakie to zasady? Co to jest sprawiedliwość społeczna? A sędzia spokojnie wkłada wszelkie zawirowania własnego umysłu w taką "nieskończoność". "Jakkolwiek testator wymienił pana X i panią Y, to jednak pan Z powinien również znaleźć się w grupie spadkobierców..." Bo...? Bo sprawiedliwość społeczna tego wymaga - ?!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wredna miernota(2018-05-20 11:14) Zgłoś naruszenie 00

  Autor napisał wielki artykuł prawniczy... o happeningu. Projekt ustawy PO to zwykła "przypominajka" o tym, co PiS ma za uszami. A nie propozycja ustawy wymagająca jakiejkolwiek analizy. I jako taki nie zostanie uchwalony. Ale jeśli groźba rozliczenia czynów obecnej władzy sprawi, że któryś z PiSowców zaprzestanie głosowania niszczącego Polskę, to warto takie happeningi czynić.

  Odpowiedz
 • mee(2018-05-19 13:59) Zgłoś naruszenie 00

  ,,Projekt można ocenić jako element gry politycznej bez większego znaczenia Do polityków wszystkich opcji należy zaapelować o więcej roztropności i bezwzględne powstrzymywanie się od używania prawa karnego w bieżącej walce." Nasze prawo zbliża się do prawa kanonicznego. Wszystko dla wierchuszki - drugi sort do wpół darmowej pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!