« Powrót do artykułu

Zmiany nie przyspieszyły postępowań w sądach administracyjnych

Po dwóch latach od nowelizacji ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi widać gołym okiem, że nie wprowadzono zmian, które rzeczywiście mogłyby usprawnić ich pracę i wzmocnić pozycję podatników.

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • Autor chyba z księżyca spadł(2017-09-23 09:53) Zgłoś naruszenie 178

  Jakie zmiany, jak kasta hamuje, aby było jak było - sam Rzepliński to mówił oficjalnie i przed kamerą, albo bezwzględne reformy w tym kadrowe, albo,żadnych zmian na lepsze nie będzie. Hamulcowi muszą odejść.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawnik(2017-09-23 10:27) Zgłoś naruszenie 81

  A może zmiany trzeba zacząć od krytykowanego tu NSA a nie SN, który pracuje szybko i sprawnie? Sędzią która mówiła o "kaście" jest właśnie z NSA. Tymczasem o reformie NSA - cisza.

  Odpowiedz
 • Rówieśnik ramoli(2017-09-23 09:52) Zgłoś naruszenie 61

  Jaka jest przeciętna wieku w NSA?

  Odpowiedz
 • LENIN wiecznie żywy ... (2017-09-23 10:56) Zgłoś naruszenie 511

  Jest takie mądre ludowe, adekwatne do sytuacji porzekadło... ""Czekaj tatka latka aż kobyłę wilcy zjedzą". Przecież PIS-Bolszewikom nie chodziło, żeby przyspieszyć postepowanie sądowe, ... ale żeby przyspieszyć zadanie PIS ... "TERAZ K**** MY". LENIN powiadał ... "KADRY, KADRY ... TOWARYSZE są najważniejsze"

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • mmm(2017-09-23 22:21) Zgłoś naruszenie 22

  Ścieżka kariery w sądownictwie administracyjnym. Urząd skarbowy, izba skarbowa, WSA, NSA. A później się ludzie zastanawiają, dlaczego sędziowie NSA rozpoznają sprawę nie patrząc na ochronę praw obywatela, a na ochronę praw Skarbu Państwa. Nawyki z urzędów pozostają. Powinno być - połowę sędziów z urzędów, a połowę z wolnych zawodów. No i mamy to co mamy.

  Odpowiedz
 • ad vocem .. @POBOLSZEWIA MA KACA(2017-09-23 15:33) Zgłoś naruszenie 12

  "MOW Mi WUJU" ... jak mawiał zacny Zagłoba do Rocha Kowalskiego w "Potopie" ... nieco bardziej "Bystrego" jak Waść PIS-BOLSZEWIKU o zabarwieniu czarno-czerwonym. Tyle, że Roch Kowalski miał jeszcze jako taki mózg ... i na swoim miejscu, a Waść ma jedynie ... MÓŻDŻEK z przepukliną i to nie w naturalnym miejscu, ... ale w d.o.o.p.i.e.

  Odpowiedz
 • ollo(2017-09-23 22:32) Zgłoś naruszenie 11

  W sądach administracyjnych (wojewódzkich) akurat sprawy toczą się bardzo szybko, więc tytuł artykułu wprowadza w błąd. Średnia od wpływu skargi do rozpoznania to pewnie 3-4 miesiące. Natomiast tempo wyraźnie zwalnia w NSA. To fakt.

  Odpowiedz
 • państwo samo generuje problem(2017-09-24 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  Postępowanie sądowe jest promowane. To jest najbardziej opłacalna dla korporacji forma rozwiązywania sporów. Dla klientów oczywiście jest to najmniej opłacalna forma. Niestety państwo promuje procesy sądowe swoimi regulacjami. Po pierwsze dając monopol korporacjom, co wpływa na wysokie ceny za usługi. Po drugie nobilitując te grupy, które takie procesy prowadzą.

  Odpowiedz
 • try(2017-09-23 15:31) Zgłoś naruszenie 00

  Komornicy wiedzą o czym ten pań pisze. Komornik VAT owcem hehe jakość stuprocentowa

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!