Egzekucja z wynagrodzenia: Jakie obowiązki wobec komornika ma pracodawca

autor: Agnieszka Brzostek14.11.2016, 07:00
pieniądze, problem, pensja, wynagrodzenie

Komornik przeprowadza postępowanie egzekucyjne na podstawie tytułu wykonawczego wydanego przez sąd, a złożonego przez wierzyciela wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji.źródło: ShutterStock

Pracodawca musi udzielić komornikowi informacji o wynagrodzeniu pracownika - i nie musi o tym fakcie zawiadamiać podwładnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • karolina(2019-02-13 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    czy pracodawca udzieli mi informacje ile jeszcze musi przelac dla komornika na poczet moich zobowiazan?

    Odpowiedz
  • Zenon(2018-03-22 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Komornik zajął mi pensje jednak zakład pracy wypłacił mi całą a ja ją pobrałem co teraz

    Odpowiedz
  • Marta(2016-11-16 13:35) Zgłoś naruszenie 60

    Witam, płaca minimalna jest wolna od zajęcia, ale co w przypadku jeśli dochód dłużnika jest o 50zł większy od płacy minimalnej (jest to dodatek)? Wówczas komornik może zająć połowę dochodu czy wspomniane 50zł? Proszę o odpowiedz Panią Agnieszkę, autorkę artykułu. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • takie jest prawo w tym hrabstwie(2016-11-15 18:18) Zgłoś naruszenie 51

    Pracodawca jest obowiązany wskazać traktor sąsiada.

    Odpowiedz
  • Isz(2016-11-15 18:16) Zgłoś naruszenie 22

    Komornik może zostać radcą prawnym bez żadnego egzaminu, natomiast prawnik "in house" wykonujący "de facto" pracę radcy prawnego - nie może. Czyli ten który ma pracę zupełnie nieprzypominającą pracę radcy prawnego - może się wpisać bez egzaminu, ten który ma pracę identyczną - nie może. Logika polskiego prawnika. To jest obraz kumoterii, którą nawet PIS nie zmienia. To państwo jest przegniłe i spróchniałe. Z tego państwa nic nie będzie. Nigdy. Kto mądrzejszy, już stąd wyjechał.

    Odpowiedz
  • Bunka(2016-11-15 11:22) Zgłoś naruszenie 04

    Komornik ze średnim wykształceniem, a ludzie po studiach nie mają pracy a jak mają to za grosze a taki zarabia krocie co za niesprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • kałamarz(2016-11-14 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba mieć ubezpieczenie ochrony prawnej, które chroni już nie tylko pracownika, ale też pracodawcę. I właśnie w takich momentach sprawdza się najbardziej. Wiem coś o tym z własnego doświadczenia.

    Odpowiedz