Sławomir Nowak będzie Ukraińcem tylko dwa lata?

autor: Maciej Suchorabski26.10.2016, 07:30; Aktualizacja: 26.10.2016, 21:36
Sławomir Nowak

Sławomir Nowakźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Anna Krasko Agencja Gazeta

- Prawo ukraińskie przewiduje możliwość czasowego nadania obywatelowi innego państwa obywatelstwa ukraińskiego przez prezydenta tego kraju z ważnych powodów. Takie obywatelstwo wygasa jednak po dwóch latach – wyjaśnia dr Marek Jeżewski, szef praktyki arbitrażu w Kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Tyrka(2016-10-26 07:38) Zgłoś naruszenie 140

    Pan Sławomir Nowak wrócił do swoich rodzinnych korzeni - rodzina ukraińska; więc wszystko jest o.key

    Odpowiedz
  • o perspektywach(2016-10-26 12:41) Zgłoś naruszenie 102

    Tylko dwa lata? Kochanieńcy! - Nie martwcie się. Zdolny fachowiec potrafi z asfaltu i w pól roku ukręcić niezłe lody!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pyatania(2016-10-26 09:01) Zgłoś naruszenie 92

    prawo ukraińskie nie zezwala na ekstradycje obywatela do innego kraju wiec Nowak nie przyjedzie na przesłuchania do Warszawy. Saakaszwili uciekł z Gruzji na Ukrainę w obawie przed prawem. Ale najważniejsze to u Nowaka brak zrozumienia obowiązków związanych z obywatelstwem. Obywatelstwo to przyznanie podległości wobec państwa łącznie z lojalnością wobec władz i służbą wojskową. Dlatego podwójne obywatelstwo zawsze budzi obiekcje. A na Ukrainie wystarczy ze będzie kolejny przewrót stanu i Nowak znajdzie się bez prawa wyjazdu z Ukrainy.

    Odpowiedz
  • cd(2016-10-26 12:13) Zgłoś naruszenie 81

    To jest tylko polityk, który zna się na budowie dróg tak jak ja. Po prostu miał od tego ludzi, których też zabierze na Ukrainę? Jednak chyba (a nawet na pewno) chodzi o kasę. Ukraińcom zabierze trochę czasu, zanim się zorientują w jego "kwalifikacjach"...

    Odpowiedz
  • drupi(2016-10-27 03:56) Zgłoś naruszenie 70

    Ale bedzie miał zegarków

    Odpowiedz
  • 2 kalorie(2016-10-26 12:02) Zgłoś naruszenie 50

    Gdzie na Ukrainie można dostać tik-taki?

    Odpowiedz
  • POLAK 1(2016-10-27 14:43) Zgłoś naruszenie 40

    O ILE PRZEŻYJE TE 2 LATA ?? OILE WCZEŚNIEJ MU KOSAŁKU NIE OŻENIO.

    Odpowiedz
  • aaa(2016-10-26 09:15) Zgłoś naruszenie 31

    Pecunia non olet

    Odpowiedz
  • apropo(2016-10-28 05:00) Zgłoś naruszenie 20

    Sławimir Niwaczko, szkoda, że tylko 2 lata ale może może mu przedłużą, zasługuje chłopina.

    Odpowiedz
  • tadek(2016-10-28 06:10) Zgłoś naruszenie 10

    Lepiej jak by zostal murzynem na te dwa lata

    Odpowiedz