Bogaty jak komornik. Wiemy, ile zarabiają funkcjonariusze ściągający długi

autor: Piotr Szymaniak29.09.2016, 07:58; Aktualizacja: 29.09.2016, 08:02
kredyty-rachunki-pieniądze

Krajowa Rada Komornicza zarzuca ministerstwu manipulację, bo uzasadnieniem zmian mają być dochody z roku najlepszego dla komorników od lat – 2015.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości sprawdziło, ile naprawdę zarabiają funkcjonariusze ściągający długi. Średnia? 50 tys. zł miesięcznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • znudzony(2016-09-29 10:53) Zgłoś naruszenie 7046

    A kto Wam drodzy oburzeni zabroni zostać Komornikiem? Kto? Droga prosta i usłana różami - 5 lat studiów - pestka - dalej aplikacja z czasem po egzaminie wstępnym do rozpoczęcia i z czasem po egzaminie asesorskim - wychodzi kolejne 3 lata - czas kiedy się siedzi i pachnie a całe zło tego świata i wszystkie jego tragedie, których z sali sądowej i monitora ekranu piszących komentarze nie widać, mijamy szeroko - już wtedy zarabiamy "ciężkie" pieniądze - ups zapomniałem wspomnieć, że za aplikację trzeba zapłacić - wyjdzie tak pewnie z 15 tysięcy łącznie z materiałami - ale to znów pestka; jest ok zdałeś dobry człowieku egzamin - teraz dwa lata asesury minimum - a wtedy już z górki - we wszystkich melinach gdzie zaglądasz w poszukiwaniu dłużników witają Cię z kwiatami chlebem i solą serdecznie jak dobrodzieja, a tylko przypadkiem możesz spotkać się z obelgami i naruszeniem Twojej nietykalności a jesteś też ojcem, matką, synem czy córką - ani Twoje dzieci ani Twoi rodzice nie podzielają opinii, że jesteś najgorszą ********** ani tym bardziej nie będą szczęśliwi kiedy przyjdzie im odwiedzić Cię w szpitalu bo ktoś odjeżdżając samochodem na który go stać ale na to by oddać swojemu wierzycielowi pieniądze potrącił Cię! Ok przeżyłeś to wszystko - te 10 lat za Tobą i teraz możesz już zostać Komornikiem - GRATULACJE! Ps. Jest prosty jeden sposób by unikać Komornika - bardzo prosty do zawarcia w trzech słowach - długi się spłaca! A pożycza tylko tyle na ile mam pokrycie - życie na kredyt to drogie życie!

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Misjonarz (2016-09-29 09:57) Zgłoś naruszenie 6667

    Nareszcie ktoś się zabrał za te hieny, byleby zabrać nieważne komu, nieważne czy zasadnie ważne aby naliczyc i nabić kasę...ale kiedyś za to zapłacicie to kwestia czasu a krzywdy ludzkie was wielcy komornicy pociągną na dno otchłani

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Obrzydliwe podejście!(2016-09-29 09:21) Zgłoś naruszenie 5959

    To już teraz wiem czemu komornicy tak gorliwie wykonują egzekucje, niszcząc często życie ludziom i doprowadzając do tego, że mają problem z przeżyciem następnego - dosłownie - dnia. Fakt, że ludzie popadają w długi i komornik nie jest temu winny, ale czemu dawać im 50 tysięcy pensji, jak ludzie mimo braku pracy muszą się utrzymać i jakoś potrafią? Wystarczyło by tyle co jest wymagane do utrzymania kancelari i zwrot wydatków (na podstawie faktur) na swoje utrzymanie. A tak zabierają rolnikowi traktor nie patrząc na to, ze jest mu potrzebny do pracy w polu. Byle by zaliczyć kolejną egzekucję i kolejne 50 tysięcy do wypłaty? Co można robić z taką kasą i jakim być człowiekiem, żeby kierować się tylko przepisami?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ciekawy(2016-09-29 09:45) Zgłoś naruszenie 4711

    A ministerstwo zbadało ile zarabiają asesorzy i na jakich warunkach są zatrudniani?? To jest ciekawy temat.

    Odpowiedz
  • pytanie(2016-09-29 11:21) Zgłoś naruszenie 4515

    Może ministerstwo nam wyjaśni, czemu komornik może bez egzaminu wpisać się na listę radców prawnych? Czemu takiego samego uprawnienia nie mają ci, co latami wykonują pracę identyczną z pracą radców prawnych?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • komornik(2016-09-29 10:34) Zgłoś naruszenie 3927

    Jestem komornikiem 5 lat. Pieniędzy, o których pisze autor nawet nie polizałem. Biorę 50 tysięcy/mc w ciemno! Proszę o kontakt z informacją gdzie i kiedy mogę takie pieniądze zarobić. Pilne!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Mirmił(2016-09-29 11:31) Zgłoś naruszenie 3720

    Komornik sądowy to nie jest zło narzucone przez zaborcę, bowiem działa on właśnie w imieniu obywateli, egzekwuje prawomocne wyroki sądów. Nie powinno się przeprowadzać zmian w prawie z powodu paru marginalnych i nagłaśnianych przez media przypadków.

    Odpowiedz
  • weerwer(2016-09-29 12:06) Zgłoś naruszenie 3419

    Jestem komornikiem od kilku lat w dużym mieście, mam średniej wielkości kancelarię. Takich dochodów to jeszcze nie widziałem. Bardzo chętnie bym je miał. Ale jak przy przychodach rzędu 100 000 zł i kosztach rzędu 80 - 90 000 zł miesięcznie wygenerować średnio 50 000 zł? W tym roku przychody lecą na łeb na szyję (dochody też), zwolniłem już 1/3 pracowników. Oczekuję na projekt ustawy, żeby podjąć decyzję, czy rezygnować. Tak to jest, jak ja zarabiam przeciętnie 7 000 zł miesięcznie a mój kolega hurtownik - 100 000 zł lub więcej (przy czym hurtowników już nie ma). Wychodzi średnio wtedy, że obaj zarobiliśmy po 53 500 zł. Tylko jak mu powiedzieć, żeby mi przekazał brakujące 46 500 zł?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zapytanie(2016-09-29 14:28) Zgłoś naruszenie 309

    A ile zarabia ten Pan Reiwer - pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości?? Ile zarabiają Ci Panowie z Ministerstwa i co dają w zamian? Prowadzić działalność gospodarczą nie jest łatwo. A jak Ci ktoś nie chce zapłacić to gdzie masz z tym iść?? A nie zarabia i 100% tylko żebym odzyskał to co mi klient jest winien a nie chce oddać!!! Ludzie - to odwracanie kota ogonem. Dłużnik ma oddać. Nie chce? Niech ponosi tego koszty.

    Odpowiedz
  • Ten ci sie nie zna(2016-09-29 09:17) Zgłoś naruszenie 278

    Dobra zmiana ciąg dalszy..

    Odpowiedz
  • Licytowanie frajerów to gratka....(2016-09-29 15:12) Zgłoś naruszenie 2624

    Znajomy dzięki koledze Komornikowi....Kupił piękną posiadłość pod miastem za 30% wartości... Nowiutki Dom w stylu dworku 800m2 na 6 ha ziemi z Parkiem, stawami i sadem.......za 800tys zł. Tak Zarabia Komornik...... I każdy kto ma znajomego komornika to może przyznać rację...to Bandycki system

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wkurzony(2016-09-29 10:16) Zgłoś naruszenie 2528

    ja jestem za...dobrali się do adwokatów, trochę do notariuszy to czemu komornikom ma być dalej dobrze.....w adwokaturze bida więc czemu egzekutor, który najmniej się namęczy ma dostać najwięcej - ba może koszty komornicze określić na 1/2 adwokackich w sprawie??

    Odpowiedz
  • Polak(2016-09-29 10:48) Zgłoś naruszenie 2429

    Wszystkie zawody tzw. okołoprawnicze do których zalicza się komornik to zawody patologiczne gdzie w sposób oczywisty łamie się prawo. Bandyci spod znaku "stróżów prawa" to pasożytnictwo prawie nie do wyrwania, jeżeli obecna władza wyrwie te "chwasty" to będę chwalił ją po ostatni dzień.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sn(2016-09-30 09:09) Zgłoś naruszenie 196

    Skamlą za 20 tys "psie pieniądze" część 50 -100 tys dorabia (na nowe limuzyny, wille, wczasy na Bahama),jeszcze im mało.MS to rozpasanie totalne (od czasu Chrzanowskiego) do realiów w kraju innych zawodów też z wyższym wykształceniem,doświadczeniem ,uprawnieniami branżowymi i dużym stresem zawodowym. Niech się nie wystawiają na piedestał jakiegoś klanu,kasty ,bo już jedna sitwa się ujawniła.Mamy jej dość. Komornik nieraz nawet nie chciał sprawdzić czy firma-dłużnik pod adresem fizycznie istnieje. Wysyłał pismo do niej ,ona nie odbierała, bo tam leżała kupa gruzu ul. Brzeska 8 .Pisał ,że nic nie może , to za wysłanie sztampy pisemka, takie działanie ,powinien zwrócić 80% pobranej zaliczki (zabrał całą zaliczkę) .Tak szanowne MS potrzebna radykalnych zmian, zmusić do faktycznej efektywnej pracy tych ludzi. W kapitalizmie płaci się za wykonaną pracę ,nie pozorowanie pracy. Odwołania do sądu na nich, dawały tyle efektu ,co kiedyś się mówiło jak do składu desek. Refleksje te są z kontaktu z tymi organami (sądy, komornicy, kancelarie adwokackie, syndycy )przez 20 lat(sprawy dwóch firm i prywatne). Ta sfera prawnego działania wymaga gruntownej zmiany , przebudowy nawet filozofii -tak Panowie decydenci z MS i Pan V-ce Premier . To konieczne, aby firmy Państwo mogło się sprawnie rozwijać bez zbędnych wygórowanych kosztów ,blokujących w szczególności małe firmy paro osobowe, a one dają ok.60 % zatrudnienia.

    Odpowiedz
  • Zapytanie !(2016-09-29 14:30) Zgłoś naruszenie 198

    A ile zarabia ten Pan Reiwer - pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości?? Ile zarabiają Ci Panowie z Ministerstwa i co dają w zamian? Prowadzić działalność gospodarczą nie jest łatwo. A jak Ci ktoś nie chce zapłacić to gdzie masz z tym iść?? A niech komornik zarabia i 100% tylko żebym odzyskał to co mi klient jest winien a nie chce oddać!!! Ludzie - to odwracanie kota ogonem. Dłużnik ma oddać. Nie chce? Niech ponosi tego koszty.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • komornik(2016-09-29 16:01) Zgłoś naruszenie 1811

    Prowadzę kilka lat kancelarie komorniczą i składam oświadczenia majątkowe i płacę podatki oraz składki na samorząd komorniczy. Dokładnie widać ile zarabiam. Nawet nie otarłem się o takie pieniądze. Chciałbym zarobić średnio w miesiącu 15 % tej kwoty a marzyłbym o 20 %. Co z tego, że na opłatach jest ale trzeba płacić pensje pracownikom. Trzech komorników w mojej apelacji zrezygnowało w tym roku. Na aplikację zdaje połowa chętnych niż w latach poprzednich. Tak jest świetnie? Każdy sędzia, prokurator, adwokat i radca prawny może być powołany na to stanowisko..., jakoś nikt się nie pcha a moi koledzy odwrotnie, chętnie. NIE PISZCIE GŁUPOT.

    Odpowiedz
  • komornik(2016-09-29 16:05) Zgłoś naruszenie 153

    I niech dalej komornicy publikują w WYBORCZEJ obwieszczenia o licytacjach

    Odpowiedz
  • ed(2016-09-29 14:22) Zgłoś naruszenie 1514

    Statystyki kłamią. Ostatnio jak MS wzięło się za analizę wynagrodzeń komornika ustaliło, że najmniej zarabiający komornik miał dochodu rocznego 1553 zł. (około 100 zł miesięcznie) a najwięcej 11,9 mln rocznego dochodu (około milion miesięcznie). Wyciągneli średnią 46 tys. miesięcznie i ogłosili światu. 46 tys. miesięcznie jest kwotą wysoką lecz akceptowalną i nikt nie będzie pytał dlaczego jeden zarabia 100 zł. miesięcznie i z czego się utrzymuje, a drugi ma milion miesięcznie.

    Odpowiedz
  • krol(2016-09-29 15:45) Zgłoś naruszenie 1410

    Strzał w stope budżetu państwa. Teraz za stałe wynagrodzenia będzie stała sciagalność ,oscylujaca w okolicy niezbędnego minimum. Lobby dłużnikow i przekretasów siega dlaeko.

    Odpowiedz
  • komuch i agent Prezydenta WWP(2016-09-29 10:44) Zgłoś naruszenie 1214

    w PRL nie bylo komornikow poniewaz spoleczenstwo zylo z pracy o ktora troszczyl sie rzad i PZPR

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz