statystyki

Piebiak: Ziobro nie będzie rozliczał sędziów z kongresu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz07.09.2016, 07:22; Aktualizacja: 07.09.2016, 07:49
sędzia

Dopóki minister sprawiedliwości sprawuje nadzór administracyjny nad sądami, sędziowie w resorcie są niezbędni - twierdzi rozmówcaźródło: ShutterStock

Tuż po kongresie, w poniedziałek, rezygnację złożył jeden z wieloletnich członków SSP „Iustitia”. W uzasadnieniu swej decyzji napisał, że nie może być członkiem organizacji, która firmuje wydarzenia takie jak to sobotnie - wskazuje Łukasz Piebiak w rozmowie z Małgorzatą Kryszkiewicz.

Zapomniał pan, że jest sędzią?

Nie, oczywiście, że nie zapomniałem.

Pytam, bo tego typu zarzuty wobec pana formułowali niektórzy uczestnicy sobotniego nadzwyczajnego kongresu sędziów. Podkreślano, że sędziowie delegowani do Ministerstwa Sprawiedliwości legitymizują takie działania ministra, jak np. dezawuowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

To, że pewni prominentni działacze życia publicznego, a wśród nich np. prof. Andrzej Zoll, twierdzą, że przestałem być sędzią i jestem już tylko wiceministrem, to jeszcze nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny i może głosić ją publicznie. Ja z kolei uważam, że prof. Zoll jest destruktorem polskiego prawa karnego, sędzią nie był ani jednego dnia, a przemówienie, które wygłosił na kongresie, było bardziej polityczne niż przemówienie lidera partii opozycyjnej Ryszarda Petru.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Marek K.(2016-09-07 08:46) Zgłoś naruszenie 63

  Kolaborant zawsze znajdzie wytłumaczenie dla swojego postępowania.

  Odpowiedz
 • jo(2016-09-07 11:19) Zgłoś naruszenie 31

  Marku. K .czemu rozpaczasz? Prędzej czy pózniej wszystkie machloje sędziowskiego środowiska i tak wyszłyby na jaw. Szkoda ze tak pózno. Zwróć uwagę że nie napisałem - wszystkich sedziów- bo to nieprawda. Zobaczmy kto najbardziej drze ( sorry) japę.Zapamiętajmy te nazwiska.

  Odpowiedz
 • Cale sadownictwo do LUSTRACJI, samo sie nie oczysc(2016-09-11 23:48) Zgłoś naruszenie 20

  Skompromitowali sie do RESZTY ! ! ! DO DYMISJI mafio antypolska .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane