statystyki

Sędziom nie uda się uciec od polityki [OPINIA]

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.09.2016, 07:19; Aktualizacja: 06.09.2016, 07:57
Obecnie sytuacja wygląda tak, że w tym konflikcie sędziowie ustawili się po jednej stronie muru, a politycy po drugiej. I tak oto i jedna, i druga strona mówi do ściany

Obecnie sytuacja wygląda tak, że w tym konflikcie sędziowie ustawili się po jednej stronie muru, a politycy po drugiej. I tak oto i jedna, i druga strona mówi do ścianyźródło: ShutterStock

Odpowiedzi na pytania związane z zakończonym niedawno kongresem sędziów oraz stanem sądownictwa udziela Marek Celej sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, przedstawiciel prezydenta w Krajowej Radzie Sądownictwa w latach 1998–2006.

Za nami nadzwyczajny kongres sędziów. Przez samo środowisko określany jako epokowy, przełomowy czy też historyczny. Z kolei przez polityków w najlepszym razie bagatelizowany. Jak pan ocenia to, co działo się w sobotę w Warszawie?

To dobrze, że kongres się odbył. Środowisko pokazało, że potrafi się zjednoczyć, jeżeli chodzi o ochronę pewnych ważnych wartości. Chcę jednak przypomnieć, że nie był to pierwszy kongres sędziów, choć jako jedyny został określony mianem „nadzwyczajnego”. Przywołam chociażby wydarzenie z 1999 r., którego byłem współorganizatorem z ramienia biura Krajowej Rady Sądownictwa.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • lombard(2016-09-06 08:53) Zgłoś naruszenie 1618

  Te głupawe pyskówki sędziow na tym spędzie, to kabotyńskie zachowanie Rzeplińskiego w stylu idola popkultury na scenie i wreszcie hołdowanie odzie do młodości - to jak świat wg Monthy Pytona. Odlot!! ----------Zajmowanie się na zjeździe kotem Kaczyńskiego pokazuje jakie mają zryte umysły ci sędziowie, którzy chcieli zachować swoje przywileje od czasów PZPR i nie dopuścić do naprawy Polski dla Polaków.

  Odpowiedz
 • drwal(2016-09-06 08:50) Zgłoś naruszenie 1418

  Słuchając wystąpień niektórych sędziów w trakcie kongresu, miałem wrażenie, że słucham manifestów politycznych, a nie analiz dotyczących poprawy funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • sa(2016-09-06 08:12) Zgłoś naruszenie 1220

  >KRS. Ta "sitwa jak mówił ważny decydent" nie przeszła ,żadnej porządnej lustracji, siedzą tam ludzie z czasów PRL z nawykami wypaczonymi i morale ,mówią nic nie zmieniać bo nam tak dobrze . Szanowne gremium +KRS nam z tym nie dobrze ,nie chcemy tak jak w PRL, oczyście szeregi korpo skutecznie-temida ma być z tymi przywilejami czysta jak żona cezara ,bo afera za aferą .Zajmujecie hejtem, a nie tym co nas niepokoi, jest uciążliwe w sądach, rozumiecie to Państwo ???.Nowy rządzie ,żadnych podwyżek po 1 tys. (tylko tyle co em.rencistom)bo niby RP nie ma kasy, dopóki się nie zreformują ,nie oczyszczą szeregów z byle jakości, przekrętów -afery info media , korupcji widzianym okiem małego Kazia itp.

  Odpowiedz
 • dedal(2016-09-06 09:06) Zgłoś naruszenie 52

  cała trójka do spowiedzi!

  Odpowiedz
 • windykator(2016-09-06 13:02) Zgłoś naruszenie 49

  Tak powinien postępować każdy sędzia z daleka od polityki,kumoterstwa,telewizorni i usługach rządzących,niezależność,sprawiedliwość,tylko tak odbudujecie zaufanie obywateli,wcześniej lustracja ! ! !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane