statystyki

Stawki za urzędówki: Wynagrodzenia dla prawników bez zmian

autor: Anna Krzyżanowska18.08.2016, 07:27; Aktualizacja: 18.08.2016, 08:59
prawnik; adwokat

Według nowych założeń rozwód i unieważnienie małżeństwa mają kosztować 360 złźródło: ShutterStock

Czy ministerstwo rozważa całkowite zlikwidowanie kosztów pomocy prawnej, przyznawanych adwokatom i radcom prawnym, i tym samym zerwanie z iluzją, iż faktycznie otrzymują oni wynagrodzenie za wykonaną pracę? Takie pytanie znalazło się w interpelacji przesłanej resortowi sprawiedliwości przez posła Tomasza Jaskółę (Kukiz’15).

Parlamentarzystę wzburzyła ministerialna propozycja obniżek stawek dla profesjonalnych pełnomocników: tak za prowadzenie spraw z urzędu, jak i z wyboru. „Według nowych założeń rozwód i unieważnienie małżeństwa mają kosztować 360 zł (dziś maksymalnie 720 zł), stwierdzenie istnienia lub nieistnienia małżeństwa 360 zł (dziś 480 zł), pozbawienie władzy rodzicielskiej i odebranie dziecka 120 zł (dziś 480 zł), a ustanowienie rozdzielności majątkowej między małżonkami 360 zł (dziś 720 zł)” – wylicza Jaskóła.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mr kebuk(2016-08-18 12:17) Zgłoś naruszenie 62

    W ramach walki ministra Ziobry z zawodami prawniczymi, zlikwidujmy całkowicie koszty zastępstwa procesowego a zawodowy pełnomocnik niech ustala sobie wysokość wynagrodzenia z klientem i problem się rozwiąże. W ramach urzędówek niech pomoc prawną świadczą asystenci i sędziowie z innych sądów, którzy będą mieli okazje sprawdzić jak w praktyce wygląda użeranie się z sądem przez pełnomocnika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane