statystyki

Podczas aukcji najważniejsza jest cena globalna

autor: Sławomir Wikariak02.06.2016, 07:20; Aktualizacja: 02.06.2016, 08:07
klawiatura, aukcja, licytacja

Aukcja elektroniczna to swego rodzaju internetowa dogrywka, podczas której firmy mogą proponować warunki korzystniejsze niż te, które podały w papierowej ofercie.źródło: ShutterStock

Choć podczas aukcji elektronicznej firmy muszą przedstawiać coraz korzystniejsze warunki, to proponowane ceny jednostkowe mogą być wyższe od tych zaoferowanych pierwotnie – uznała Krajowa Izba Odwoławcza w precedensowym wyroku.

Aukcja elektroniczna to swego rodzaju internetowa dogrywka, podczas której firmy mogą proponować warunki korzystniejsze niż te, które podały w papierowej ofercie. Najczęściej przebijają się cenowo, co z oczywistych względów oznacza również zmiany cen jednostkowych. Jak wynika z niedawnego wyroku KIO, te ostatnie nie zawsze muszą być jednak niższe. O ile zamawiający nie postawił specjalnych wymagań, niektóre z nich mogą być wyższe od wskazanych w papierowej ofercie.

Do takiej sytuacji doszło w przetargu na remont kotła w elektrociepłowni Żerań. Zgodnie ze specyfikacją w ofercie należało wskazać ceny jednostkowe za poszczególne czynności, jednak oceniana była tylko cena ostateczna. Drugim kryterium był okres gwarancji, któremu zamawiający przypisał wagę 2 proc. W trakcie e-aukcji przedsiębiorcy mogli podawać albo coraz niższą cenę globalną, albo też coraz dłuższy okres gwarancji.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane