statystyki

Pensja członka gabinetu politycznego jest jawna

autor: Ewa Ivanova01.06.2016, 07:25; Aktualizacja: 01.06.2016, 09:04
pieniądze

Wyrok cieszy organizację: przesądza bowiem, że obywatele mają prawo do wiedzy o zarobkach osób stanowiących bezpośrednie zaplecze polityczne ministrówźródło: ShutterStock

Jawne powinno być nie tylko wynagrodzenie szefa gabinetu politycznego, ale też pensja pozostałych jego członków – uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Uwzględnił w tej części skargę kasacyjną Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

– Sędzia sprawozdawca zaznaczył, że nie ma przesłanek do różnicowania sytuacji szefa gabinetu politycznego od pozostałych członków, gdyż wykonują oni podobne zadania – mówi Mateusz Bogucki z Sieci.

– Dodatkowo art. 39a ustawy o Radzie Ministrów, nakazujący udostępnianie w BIP-ie informacji o wcześniejszym zatrudnieniu i prowadzonej działalności gospodarczej, głębiej ingeruje w prawo do prywatności członków gabinetu niż żądanie wnioskodawcy – podkreśla.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane