statystyki

Fronczek: Sprawne i skuteczne prowadzenie egzekucji stanie się czystą utopią

autor: Rafał Fronczek17.05.2016, 07:22; Aktualizacja: 17.05.2016, 09:33
Rafał Fronczek

Rafał Fronczekźródło: Materiały Prasowe

Ostatnie miesiące to czas, w   którym systematycznie pojawiają się – będące w   istocie spekulacjami – doniesienia medialne, dotyczące planowanych zmian przepisów regulujących funkcjonowanie zawodu komornika sądowego.

Jak wiadomo minister sprawiedliwości w   styczniu br. powołał zespół, którego zadaniem jest przygotowanie nowej ustawy o   komornikach sądowych i   egzekucji. Ma ona zawierać rozwiązania zmierzające do poprawy sprawności i   skuteczności egzekucji sądowej, racjonalizacji systemu opłat egzekucyjnych oraz wzmocnienia nadzoru nad działalnością komorników sądowych.

Z   informacji, jakie przekazywane są przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika, że prace nad projektem są na ukończeniu. Spodziewać się należy, że w   nowej ustawie znajdą się rozwiązania wielu problemów, z   jakimi mamy do czynienia na gruncie obecnie obowiązujących przepisów. Krajowa Rada Komornicza wielokrotnie w   przeszłości sygnalizowała kolejnym ministrom sprawiedliwości konieczność całościowego podejścia do kwestii regulacji prawnych w   zakresie działalności komornika sądowego, zarówno w   ujęciu ustrojowym, jak i   proceduralnym. Z   uwagą oczekujemy więc na wyniki prac zespołu , wyrażając nadzieję, że nowe regulacje pozwolą m.in. wyeliminować występujące nieprawidłowości.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane